środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Były wójt, teraz dyrektor w miejskiej spółce skazany. Za łamanie praw pracowniczych

Dodano: 18 lutego 2016, 14:32
Autor: Ewelina Burda

Były wójt gminy Międzyrzec Podlaski Mirosław K. skazany. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim wymierzył mu karę 6 tys. zł grzywny. Musi też zapłacić 600 zł kosztów procesowych.

Wyrok zapadł 10 lutego. Mirosław K. był oskarżony o przekroczenie uprawnień i łamanie praw pracowniczych. Sprawa dotyczyła m.in. okoliczności zwolnienia z pracy Doroty Herdy dyrektor szkoły podstawowej w Rogoźnicy (gm. Międzyrzec Podlaski). – Wyrok jest nieprawomocny. Będę się odwoływał – zapowiada Mirosław K.

W grudniu 2013 roku mieszkańcy odwołali go w referendum. Za odwołaniem wójta opowiedziało się 2580 osób. Referendum było skutkiem m.in. nieudzielenia wójtowi absolutorium przez radę gminy. Według radnych Mirosław K. źle zarządzał gminą, nie realizował inwestycji. Wójt nie zgadzał się z tymi zarzutami. Zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Ale ten skargę oddalił.

Od lipca 2015 r. Mirosław K. pracuje w miejskiej spółce Wod-Kan w Białej Podlaskiej. Na początku był kierownikiem zakładu sieci kanalizacyjnych, a od 1 listopada rada nadzorcza powołała go na dyrektora technicznego spółki. Zastąpił na tym stanowisku Zygmunta Jarosza, który odszedł na emeryturę.
Jako dyrektor techniczny zajmuje się m.in. infrastrukturą elektroniczną i informatyczną spółki. Czy Mirosław K. utrzyma to stanowisko? Prezes zarządu spółki Zygmunt Król nie chciał sprawy komentować, odesłał nas do władz miasta.

– Gremium, które zatrudnia i ocenia pracę dyrektora technicznego, to rada nadzorcza Wod-Kan. Według naszych informacji, ta praca oceniana jest dobrze. Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, prezydent nie może wpływać na bezpośrednią pracę rady nadzorczej, więc nie można tutaj mówić o tolerowaniu, bądź nietolerowaniu kogokolwiek, na jakimkolwiek stanowisku. Poza tym wyrok nie jest prawomocny – mówi Michał Trantau rzecznik prezydenta.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski Mirosław K
Gość
Gość
zenus
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lutego 2016 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta zielona mafia daleko rozciągnęła swoje macki! Ale ich koniec się zbliża.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby byl wartosciowym czlowiekiem siedzialby w gminie do dzis a tak dostal kopa od wyborcow. przegral w referendum przez "swoich" zwolennikow. No i cale szczescie ze go wykopali. Po raz pierwszy w wojewodztwie wojta wyrzucili w referendum i w ten sposob wszedl do niechlubnej historii.
Rozwiń
zenus
zenus (21 lutego 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Porządny człowiek ten MK, miał dużego pecha trafiajac na gminę peslowską.

A KTO MU KAZAL STARTOWAC W WYBORACH DO PESELOWSKIEJ GMINY? SAM SIE PCHAL CHODZIL OD DOMU DO DOMU I ZEBRAL ZEBY GO WYBRALI!

WYJATKOWY GBUR!
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bufon. Nie umie wspolpracowac. Nie dotrzymuje slowa. Zadufany w sobie. Nie nadaje sie na stanowiska kierownicze. Na stanowiska wpycha go tylko pis.
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Porządny człowiek ten MK, miał dużego pecha trafiajac na gminę peslowską.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!