sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Cały wiek w służbie u św. Floriana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2002, 16:26

Uroczysty przemarsz pocztu ze sztandarem, na którym widnieje nowo nadane odznaczenie - Złoty Medal Z
Uroczysty przemarsz pocztu ze sztandarem, na którym widnieje nowo nadane odznaczenie - Złoty Medal Z

Gościem uświetniającym setną rocznicę założenia OSP w Parczewie był komendant kopydłowskiej straży pożarnej wraz ze swoimi przyjaciółmi księdzem, weterynarzem, nauczycielem i Bronką.

Znani z telewizji goście przybyli na parczewski stadion ze spektaklem pt. "Na luzie”. Ich występ poprzedziła parczewska kapela podwórkowa "Taaka Paaka”, a okolicznościowy wiersz przeczytał Wiktor Gadomski. Tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się wspaniale. Co chwila wybuchały salwy gromkiego śmiechu i oklaski dla aktorów. Tak wielu osób już dawno nie udało się zgromadzić organizatorom na imprezach kulturalnych odbywających się w Parczewie. - To był bardzo dobry pomysł żeby ich do nas zaprosić, bawiłam się naprawdę wspaniale - ocenia pomysł organizatorów Magdalena Kozłowska.
Wiele osób przyszło aby na własne oczy zobaczyć i usłyszeć żarty najważniejszego strażaka w Kopydłowie. Sobotni wieczór zakończyła dyskoteka pod chmurką dla młodzieży. Zebranych zabawiał zespół "Tri - Ton”. Różnorodność muzyki mogła przypaść do gustu zarówno młodym jak i starszym mieszkańcom. Niestety mała umiejętność śpiewu wokalistki zespołu skutecznie odstraszyła niektórych słuchaczy. Inni zajęli się konsumpcją napojów chłodzących i kiełbasek z grilla przygotowywanych przez stoiska gastronomiczne.
Główne obchody święta parczewskiej OSP odbyły się w niedzielę. Rozpoczęła je uroczysta msza w tamtejszej bazylice mniejszej. Kazanie wygłosił kapelan krajowy straży pożarnych: - Służycie ochotniczo, niesiecie ludziom pomoc i za to wam cześć i chwała. Niestety do tej pory nie jest unormowana sprawa rekompensat za utratę zdrowia podczas pełnienia służby. Ludzie mają do was zaufanie, zajmujecie pierwsze miejsca w rankingach popularności przed rządem i policją, którzy przecież też służą ludziom - podkreślił ks. Jerzy Kołodziejczak
Na miejskim stadionie odbył się uroczysty apel. Sztandar odchodzącej jubileusz jednostki udekorowano Złotym Medalem Związku OSP RP. Zasłużeni strażacy zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi oraz Medalami Za Zasługi Dla Pożarnictwa. W tak uroczystym dniu niestety nie wszyscy byli szczęśliwi. Najstarszy parczewski strażak ochotnik został pominięty bądź przeoczony przez organizatorów - Od czterdziestu dwóch lat jestem w straży i nie zostałem odznaczony - mówi nie kryjąc rozgoryczenia 85-letni Franciszek Domański.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!