niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

CBA sprawdza wicestarostę parczewskiego. Naruszył przepisy ustawy?

Dodano: 14 kwietnia 2016, 17:31
Autor: eb

Wicestarosta parczewski pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według agentów miał on naruszyć przepisy ustawy antykorupcyjnej. Adam Domański odpiera te zarzuty.

– Wicestarosta powiatu parczewskiego jednocześnie był członkiem zarządu Spółdzielni Budowy Garaży w Parczewie. Nie zostało to ujawnione w złożonych przez niego w latach 2014-2015 oświadczeniach majątkowych – podaje buro prasowe CBA.

A zgodnie z tzw. ustawą antykorupcyjną członkowie zarządu powiatu nie mogą być członkami zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej spółdzielni. Konsekwencją jest konieczność odwołania takiej osoby ze stanowiska w samorządzie najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym jej przewodniczący uzyskał informację o przyczynie odwołania – przypomina CBA.

Pod koniec marca CBA skierowało do przewodniczącego rady powiatu wystąpienie pokontrolne z wnioskiem o odwołanie wicestarosty. – Na początku kwietnia zapoznałem się z pismem. Teraz mam 30 dni na powiadomienie o tym radnych. Pismo przedstawię na sesji 20 kwietnia. Konsultuję to jeszcze z prawnikami – potwierdza Artur Becher, przewodniczący rady powiatu parczewskiego.

Wicestarosta Adam Domański bagatelizuje problem. – Moja 5-letnia kadencja w zarządzie spółdzielni skończyła się w kwietniu 2014 roku. W grudniu zostałem wybrany na wicestarostę. Byłem przekonany, że zostałem automatycznie wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego. Tak się nie stało. Stąd to zamieszanie – tłumaczy Domański. – Poza tym spółdzielnia nie podjęła żadnej działalności od momentu powstania. Nigdy nie otrzymałem z tej racji wynagrodzenia.

Jego zdaniem spółdzielnia powinna w ogóle zostać wykreślona z KRS. Teraz Domański zamierza zwrócić się z wnioskiem o wypis z KRS.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło już do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Natomiast ta sprawę przekazała Prokuraturze Rejonowej w Parczewie.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska CBA Adam Domański
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Domański ma duże szanse na fotel burmistrza co nie każdemu się podoba dlatego trzeba skompromitować człowieka po to by nikomu już nie zagrażał.
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis działa.
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest naprawdę straszne, wszyscy wiedzą , że w gminie była podobna sytuacja, tam wchodziły w grę wynagorodzenia i cba zbagatelizowalo sprawę...a tu doniesienie do prokuratury, nie mowiąc o tym że Cba samo rozesłalo wiesci w tej sprawie do prasy, to juz prasa mam mniej roboty zenada. A jakieś wyjaśnienia? skoro badali to dobrze wiedzą, że tam nie ma nic na rzeczy, funkcja spoleczna, a cala ta spoldzielnia miala na celu utworzenie aktów notarialnych dla włascicieli garazy juz istniejących, rzeczywiscie działalnosc gospodarcza pełna gębą. Pisiory chcą zniszczyc człowieka, bo zobaczyli że odkąd jest wicestarosta jego notowania jeszcze rosną, a dlaczego? bo jest przyzwoitym człowiekiem. Ale dla nich to abstrakcja, najlpeiej oskarżyc, osądzic , moze zamknąc jeszcze,....Burmistrz dzialki bez przetargu pooddawal rodzinie, łamal przepisy z grupy antykorupcyjnych, ale tam sprawy nie bylo bo on z Pisu. WSTYD!!! Panowie z Cba, sami powinni się zastanowic czy na tym teraz ma polegac ich praca, polowanie?
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdybym ja przesłuchiwał, to odwołań by nie było. Wszystkie strony by to zaakceptowywały. RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tll
Rozwiń
Wszywka
Wszywka (14 kwietnia 2016 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobra zmiana w pełnej krasie. Nie sprawdzą do końca jak wygląda sytuacja i szkalują człowieka. Nie rozumiem jak na podstawie wpisu do KRSu można pozbawić człowieka pełnionej funkcji. Zbadać, stwierdzić fakty i wtedy wyciągać konsekwencje ...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!