Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 czerwca 2016 r.
14:32

Celnicy protestują, bo boją się, że stracą pracę. "Sprzeciwiamy się planom rządu"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 25 A A
 W piątek o godz. 12:00 akcję protestacyjną zorganizowali tez celnicy z Białej Podlaskiej, byli to przede wszystkim związkowcy/ fot. E.Burda
W piątek o godz. 12:00 akcję protestacyjną zorganizowali tez celnicy z Białej Podlaskiej, byli to przede wszystkim związkowcy/ fot. E.Burda

Celnicy obawiają się, że utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej spowoduje, że część z nich straci pracę. Dlatego w piątek w całej Polsce zorganizowali pikiety, również w Białej Podlaskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Główna przyczyna akcji protestacyjnej to strach o miejsca pracy. Nie jesteśmy pewni zatrudnienia w Krajowej Administracji Skarbowej, której utworzenie planuje rząd. W naszej ocenie może nastąpić demontaż administracji celno-skarbowej – mówi Mariusz Pajnowski, przewodniczący zakładowej organizacji związkowej Celnicy.pl przy Urzędzie Celnym w Białej Podlaskiej.

Trwająca ok. 15 minut pikieta przed bialską Izbą Celną to właśnie inicjatywa związkowców. Wzięło w niej udział kilkuset pracowników.

Przypomnijmy, że kilka dni temu minister finansów Paweł Szałamacha zapowiedział, że od 1 stycznia 2017 roku „polska skarbówka zacznie działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)”.

Szef resortu zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce, ale nie wykluczył zwolnień 3–4 proc. pracowników. – Identyfikujemy się ze służbą, dbamy o dobro państwa, o interes fiskalny Skarbu Państwa. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się teraz dzieje. KAS nie gwarantuje miejsc pracy w przyszłości. Zatrudnienie po 1 stycznia 2017 roku nie będzie transparentne. Dlatego sprzeciwiamy się planom rządu – dodaje Pajnowski.

Celnicy wyszli na pikietę z flagami Polski, mieli też napisy „Stop likwidacji Służby Celnej”. Wspólnie zaśpiewali hymn i odczytali oświadczenie, w którym czytamy m.in.: „Jesteśmy stanowczo przeciwni wprowadzaniu społeczeństwa w błąd i obarczaniu nas winą za lukę w podatku VAT, podczas gdy nie jest ona wynikiem działań organów celnych”.

Zdaniem protestujących „oficjalnie szacuje się, że należności publiczno-prawno pobierane przez Służbę Celną stanowią ok. 30 proc. budżetu państwa”. – Chcemy zwrócić uwagę na to, że projekt reformy, który przygotowuje rząd prowadzi do likwidacji służby celnej – podkreśla Liliana Białach, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej woj. lubelskiego. – Nie godzimy się na różnicowanie funkcjonariuszy na tych, którzy pracują na przejściach granicznych i tych, którzy są w biurze. Jesteśmy jedną służbą. Nie pozwolimy się podzielić – zaznacza wiceprzewodnicząca.

Celnicy obawiają się też, że w przyszłości rząd w ogóle zlikwiduje Izbę Celną w Białej Podlaskiej. – Większość z nas połowę swojego życia poświęciła na pracę dla Polski, nie pozwolimy, aby nas tego pozbawiono – stwierdza Liliana Białach.

Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej, po informacje o planach reformy odesłała nas do Ministerstwa Finansów, któremu podlega służba celna. – Idea łączenia służb odpowiedzialnych za pobór danin w naszym kraju zakłada stworzenie jednej silnej służby, w której bardzo ważną rolę – tak jak dotychczas – pełnić będą funkcjonariusze celni - odpowiada nam zespół prasowy MF. – Likwidacja Służby Celnej oznaczałaby, że m.in. na granicach nie byłoby funkcjonariuszy celnych. Absolutnie nie ma takich planów – zapewnia resort.

– W ramach Krajowej Administracji Skarbowej powstanie służba celno-skarbowa, która będzie jednolitą formacją umundurowaną. Uzyska dodatkowe kompetencje kontrolne w stosunku do obecnie posiadanych przez celników. Formacja ta będzie liczyła ok. 7 tys. osób i w jej skład wejdą przede wszystkim ci funkcjonariusze celni, którzy wykonują obecnie m.in. kontrole na granicach, do których dołączy ok. 800 funkcjonariuszy Wywiadu Skarbowego – precyzuje zespół prasowy.

Izba Celna w Białej Podlaskiej zatrudnia łącznie ok. 2 tys. osób. To również celnicy przejść granicznych, którzy decyzją ministerstwa finansów przeprowadzają teraz wzmożone kontrole. Ma to związek ze szczytem NATO i nadchodzącymi Światowymi Dniami Młodzieży. W związku z tym czas odprawy może się wydłużyć.

Celnicy nie wykluczają kolejnych akcji protestacyjnych.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:57
raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:56
kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:56
A wy jak dajecie mandat z górnej półki, to nie szkoda wam Polaka? A jak mu odbieracie możliwość kupna bułki dla dziecka, jak to co by zarobił (oczywiście pisze tu o jakiś normach adekwatnych) przecież on nie kradnie, w przeciwieństwie do was, okradacie państwo, na kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
A wy jak dajecie mandat z górnej półki, to nie szkoda wam Polaka? A jak mu odbieracie możliwość kupna bułki dla dziecka, jak to co by zarobił (oczywiście pisze tu o jakiś normach adekwatnych) przecież on nie kradnie, w przeciwieństwie do was, okradacie państwo, na kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 11:20
niech zaczną pracować a nie grzać *** na cieplych posadach latami
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 10:07
celników?? ja bym straż miejską wy...ł wpizd...t
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 10:03
ale ustawa o KAS powstała przed 11.2015 r !!!
Avatar
asd / 4 czerwca 2016 o 08:49
kazia napisał:
Wypowiadacie się o celnikach a nie macie zielonego pojęcia o ich pracy.  A co do ich wykształcenia to gro posiada wyższe i to z kilkoma fakultetami. Nikt nie mowi że jest nam źle, bo nie z tego powodu są protesty, ale dlatego że z dniem 31.12.2016 - 100% celników jest zwalnianych grupowo. A następnie część z nich nie wiadomo jaka dostanie nowe propozycje pracy, nie wiadomo na jakich warunkach i za jaką pensję. Każdy celnik jak zapominają "hejtujący" jest czlowiekiem ktory ma swoje rodziny i zobowiazania. Cięzko życ w niewiedzy co będzie jutro i czy będzie się mialo za co dziecku bułkę kupić. zanim znów wypiszecie jakąś głupote zastanowcie się nad tym. celnicy czuwają na straży przestrzegania przepisów i prawa. Ciekawa jestem czy jeden czy drugi z "hejtujących" chcialiby utracić zdrowie wypijając skażony spirytus który celnicy zatrzymali albo palić papierosy skręcane z odpadów i trocin.... może jak nasz kraj zaleją takie towary z czarnego rynku bo są tansze a nie będzie celników ktore je przechwyca to zastanowicie się nad swoimi wpisami i zdaniem na temat Sluzby Celnej.... Koment. Celnicy zawsze byli na usługach władzy a nie szarych obywateli ,ludzi uczciwie zarabiających na życie. Cytat Otto von Bismarcka Kto spełnia swe obowiązki, jest wiernym sługą, ale nie ma żadnego prawa do wdzięczności.
rozwiń
Avatar
klamcy / 4 czerwca 2016 o 08:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Trzeba było nie głosować na śmieci pisowskich. Co wam PO przeszkadzało? No co? Dobrze wam tak. Musicie teraz cierpieć za karę. Do końca życia sobie zapamiętacie, że pis to złodzieje, bezprawie i zakłamanie! Szybko zapomnieliście jak było w 2006 r.  Tfuu!
a ci co wczesniej byli to takie same cholery, przeciez budżetówka przez nich nie miał 8 lat ani grosza podwyżki bo wynagrodzenia były zamrożone pomimo wydabej ustawy nakazującej co roku podwyżkę o wskażnik inflacji, i co, wuj, przepisy sobie, a oni robili sobie, szkoda, ze jeszcze tych pracowników z rodzinami nie zamrozili, bo to dla poprzedniego rządu byli nie ludzie, którzy nie mieli prawa na godne zycie za pracę, także, wuj, jedenrzad dobry a drugi jeszcze lepszy, w tym naszym złodziejkim państwie to nigdy nie będzie dobrze. bo góra doba o swoje tyłki
a ci co wczesniej byli to takie same cholery, przeciez budżetówka przez nich nie miał 8 lat ani grosza podwyżki bo wynagrodzenia były zamrożone pomimo wydabej ustawy nakazującej co roku podwyżkę o wskażnik inflacji, i co, wuj, przepisy sobie, a oni robili sobie, szkoda, ze jeszcze tych pracowników z rodzinami nie zamrozili, bo to dla poprzedniego rządu byli nie ludzie, którzy nie mieli prawa na godne zycie za pracę, także, wuj, jedenrzad dobry a drugi jeszcze lepszy, w tym naszym złodziejkim państwie to nigdy nie będzie dobrze... rozwiń
Avatar
paranoja / 3 czerwca 2016 o 21:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
CELNICY do roboty się brać a nie strajkować. Dopiero po wejściu KAS zobaczycie co to JEST PRACA, teraz to się relaksujecie Czytaj : "arbeit macht friee "
baranie za takie pieniadze co dostają pracownicy na dole wynagradzani przez rząd to winni tylko podpisać listę, napić się kawy i pójść do domu, to nie są pobory to jest jałmużna. Rząd na 500+ za darmo ma a dla swoich pracowników opłaca jałmużną. zgroza 
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 21:18
trzeba się przekwalifikować
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:57
raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:56
kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:56
A wy jak dajecie mandat z górnej półki, to nie szkoda wam Polaka? A jak mu odbieracie możliwość kupna bułki dla dziecka, jak to co by zarobił (oczywiście pisze tu o jakiś normach adekwatnych) przecież on nie kradnie, w przeciwieństwie do was, okradacie państwo, na kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem martwisz się ze dziecku jeść nie dasz? A nie martwi Cię to ze ci biedni Polacy jeżdżą bo mają właśnie taką sytuację?
A wy jak dajecie mandat z górnej półki, to nie szkoda wam Polaka? A jak mu odbieracie możliwość kupna bułki dla dziecka, jak to co by zarobił (oczywiście pisze tu o jakiś normach adekwatnych) przecież on nie kradnie, w przeciwieństwie do was, okradacie państwo, na kombinacjach z podatkiem VAT, jak i również wypuszczając bezakcyzowe towary biorąc za to łapówki, i nie piszecie że jest inaczej, bo liczne sprawy i zwolnienia związane z tym świadczą że tak jest, najgorsze jest to ze Polaka byście obdarli ze skóry jak tylko się da. A teraz raptem ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 11:20
niech zaczną pracować a nie grzać *** na cieplych posadach latami
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 10:07
celników?? ja bym straż miejską wy...ł wpizd...t
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 10:03
ale ustawa o KAS powstała przed 11.2015 r !!!
Avatar
asd / 4 czerwca 2016 o 08:49
kazia napisał:
Wypowiadacie się o celnikach a nie macie zielonego pojęcia o ich pracy.  A co do ich wykształcenia to gro posiada wyższe i to z kilkoma fakultetami. Nikt nie mowi że jest nam źle, bo nie z tego powodu są protesty, ale dlatego że z dniem 31.12.2016 - 100% celników jest zwalnianych grupowo. A następnie część z nich nie wiadomo jaka dostanie nowe propozycje pracy, nie wiadomo na jakich warunkach i za jaką pensję. Każdy celnik jak zapominają "hejtujący" jest czlowiekiem ktory ma swoje rodziny i zobowiazania. Cięzko życ w niewiedzy co będzie jutro i czy będzie się mialo za co dziecku bułkę kupić. zanim znów wypiszecie jakąś głupote zastanowcie się nad tym. celnicy czuwają na straży przestrzegania przepisów i prawa. Ciekawa jestem czy jeden czy drugi z "hejtujących" chcialiby utracić zdrowie wypijając skażony spirytus który celnicy zatrzymali albo palić papierosy skręcane z odpadów i trocin.... może jak nasz kraj zaleją takie towary z czarnego rynku bo są tansze a nie będzie celników ktore je przechwyca to zastanowicie się nad swoimi wpisami i zdaniem na temat Sluzby Celnej.... Koment. Celnicy zawsze byli na usługach władzy a nie szarych obywateli ,ludzi uczciwie zarabiających na życie. Cytat Otto von Bismarcka Kto spełnia swe obowiązki, jest wiernym sługą, ale nie ma żadnego prawa do wdzięczności.
rozwiń
Avatar
klamcy / 4 czerwca 2016 o 08:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Trzeba było nie głosować na śmieci pisowskich. Co wam PO przeszkadzało? No co? Dobrze wam tak. Musicie teraz cierpieć za karę. Do końca życia sobie zapamiętacie, że pis to złodzieje, bezprawie i zakłamanie! Szybko zapomnieliście jak było w 2006 r.  Tfuu!
a ci co wczesniej byli to takie same cholery, przeciez budżetówka przez nich nie miał 8 lat ani grosza podwyżki bo wynagrodzenia były zamrożone pomimo wydabej ustawy nakazującej co roku podwyżkę o wskażnik inflacji, i co, wuj, przepisy sobie, a oni robili sobie, szkoda, ze jeszcze tych pracowników z rodzinami nie zamrozili, bo to dla poprzedniego rządu byli nie ludzie, którzy nie mieli prawa na godne zycie za pracę, także, wuj, jedenrzad dobry a drugi jeszcze lepszy, w tym naszym złodziejkim państwie to nigdy nie będzie dobrze. bo góra doba o swoje tyłki
a ci co wczesniej byli to takie same cholery, przeciez budżetówka przez nich nie miał 8 lat ani grosza podwyżki bo wynagrodzenia były zamrożone pomimo wydabej ustawy nakazującej co roku podwyżkę o wskażnik inflacji, i co, wuj, przepisy sobie, a oni robili sobie, szkoda, ze jeszcze tych pracowników z rodzinami nie zamrozili, bo to dla poprzedniego rządu byli nie ludzie, którzy nie mieli prawa na godne zycie za pracę, także, wuj, jedenrzad dobry a drugi jeszcze lepszy, w tym naszym złodziejkim państwie to nigdy nie będzie dobrze... rozwiń
Avatar
paranoja / 3 czerwca 2016 o 21:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
CELNICY do roboty się brać a nie strajkować. Dopiero po wejściu KAS zobaczycie co to JEST PRACA, teraz to się relaksujecie Czytaj : "arbeit macht friee "
baranie za takie pieniadze co dostają pracownicy na dole wynagradzani przez rząd to winni tylko podpisać listę, napić się kawy i pójść do domu, to nie są pobory to jest jałmużna. Rząd na 500+ za darmo ma a dla swoich pracowników opłaca jałmużną. zgroza 
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 21:18
trzeba się przekwalifikować
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 7

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 15

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina