piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Celnicy przeprowadzają się do nowego gmachu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2011, 20:00
Autor: (pim)

Nowa siedziba pozwoli na poprawę warunków obsługi klientów urzędu i oddziału celnego
Nowa siedziba pozwoli na poprawę warunków obsługi klientów urzędu i oddziału celnego

Bialscy celnicy rozpoczęli przeprowadzkę do nowego kompleksu budynków wybudowanych za około 9 mln euro.

Już w poniedziałek (21 marca) zacznie się przenoszenie Urzędu Celnego, który ma dotąd siedzibę przy ul. Brzeskiej 81. Celnicy przeniosą się kilkaset metrów dalej do nowoczesnego kompleksu budynków przy ulicy Celników Polskich 23. Przeprowadzka potrwa do 28 marca, kiedy to swoją siedzibę zmieni również Oddział Celny (obecnie przy ul. Brzeskiej 126), w którym dokonywane są odprawy celne.

- Proces przenoszenia poszczególnych komórek będzie płynny i nie spowoduje utrudnień w obsłudze klientów – zapewnia Marcin Czajka z Wydziału Prawno-Organizacyjnego Izby Celnej. Zaznacza, iż wraz ze zmianą siedziby wprowadzone zostaną też nowe numery telefonów do urzędu i oddziału celnego.


Aktualne numery telefonów tych placówek, po ich zmianie, dostępne będą na stronie internetowej Izby Celnej: www.bialapodlaska.uc.gov.pl. Zmienią się też godziny pracy urzędu celnego. Po przeprowadzce Urząd Celny będzie czynny w godzinach 7.15-15.15. Szczegółowy harmonogram przenosin dostępny jest na stronie internetowej IC.

- Nowa siedziba pozwoli na poprawę warunków obsługi klientów urzędu i oddziału celnego. Dotychczas nasi klienci skarżyli się na ciasnotę i brak parkingów przy ul. Brzeskiej. Przy nowym kompleksie budynków położonym tuż przy skrzyżowaniu ul. Północnej z drogą krajową nr 2, dla przewoźników będzie uruchomiony parking (bezpłatny) mogący pomieścić 70 samochodów ciężarowych i przestronna salę odpraw – mówi Czajka. Dodaje, iż celnicy otrzymają budynek kontrolno-magazynowy wyposażony w wagę i rampę rozładunkową.

Wybudowany w Białej Podlaskiej w ciągu dwóch lat i warty ponad 9 mln euro kompleks budynków celnych sfinansowany został w 85 proc. z dotacji pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Jego uroczyste otwarcie ma nastąpić we wrześniu podczas krajowych obchodów Dnia Celnika.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!