środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Centrum Wspierania Przedsiębiorczości ruszy jesienią. Teraz szukają kierownika

Dodano: 30 lipca 2015, 20:57
Autor: eb

Otwarcie Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości coraz bliżej. Obecnie, urząd miasta poszukuje pracownika, który pokieruje tym projektem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Chodzi o instytucję działającą przy magistracie, która ma pomagać przedsiębiorcom. – To jeden z flagowych pomysłów, o których prezydent Dariusz Stefaniuk mówił już w kampanii wyborczej – podkreśla jego rzecznik Michał Trantau.

Mówił też po zaprzysiężeniu, m.in. na spotkaniu noworocznym w styczniu. – Powołanie Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości to idea która narodziła się przy okazji wizyty w Gdyni. Tam takie centrum działa, ma się świetnie, jest dobrze zorganizowane. To miejsce w którym przedsiębiorca dostaje komplementarną pomoc, m.in. w zakresie informacji gdzie może sięgnąć po środki europejskie. Jest prowadzony za rękę jeżeli chodzi o biznes, o jego rozpoczęcie – tłumaczył w styczniu prezydent Dariusz Stefaniuk.

Już wkrótce plany zostaną zrealizowane. – Aktualnie opracowywana jest struktura i charakter centrum. Ma ono ruszyć jesienią i edukować przyszłych oraz obecnych przedsiębiorców w zakresie m.in. pozyskiwania środków unijnych, czy prowadzenia działalności gospodarczej – tłumaczy rzecznik prezydenta. – Zakładanie i prowadzenie firmy w Białej Podlaskiej dzięki radom naszych fachowców ma być łatwiejsze – dodaje Trantau.

Zanim jednak centrum ruszy, urząd miasta szuka pracownika do kierowania projektem. W jego zakresie obowiązków m.in. nadzór, koordynacja i organizacja pracy centrum, współpraca z Urzędem Skarbowym, ZUS, Powiatowym Urzędem Pracy i organizacjami pozarządowymi. Poza tym, do zadań należeć będzie przygotowywanie i kierowanie projektami dotyczącymi wspierania  przedsiębiorczości i zatrudnienia w mieście. Część projektów ma być współfinansowana ze środków unijnych i innych mechanizmów pomocowych. Stanowisko to będzie podlegało Wydziałowi Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta. Nabór trwa do 10 sierpnia.

– Siedziba Centrum Wspierania Przedsiębiorczości znajdować się będzie w śródmieściu – wskazuje rzecznik.

Najprawdopodobniej będzie to jedna z kamienic Zakładu Gospodarki Lokalowej.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!