wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Certyfikaty dostaną później

Dodano: 18 lutego 2002, 18:33

Oddanie do użytku drugiego piętra gimnazjum w Dębowicy pozwoliło szkole na organizację nowych imprez dla uczniów i szkoleń dla samych nauczycieli. Niebawem zostanie tam uruchomione studium policealne. Planuje się też otwarcie biblioteki.

- Jej brakuje nam najbardziej. Mamy w swoim księgozbiorze niewiele pozycji. Odczuwamy niedosyt książek dla młodzieży, lektur, encyklopedii. Chętnie skorzystamy z darowizny lub pomocy finansowej - mówi dyrektor Ewa Sposób.
Nową szkołę mogli podziwiać nauczyciele, biorący udział w szkoleniu na egzaminatorów gimnazjalistów. Wiedzę zdobywali przyszli członkowie komisji, które mają sprawdzać umiejętności gimnazjalistów z trzecich klas przed ich przejściem do szkół ponadgimnzjalnych. Zorganizowała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie a poprowadziła dyrektor gimnazjum razem z Marzanną Gałach. Na nauki przyjechało do Dębowicy 24 nauczycieli z północnej części Lubelszczyzny. Umiejętności przyszłych egzaminatorów po odbytym szkoleniu będą weryfikowane w Krakowie, dopiero potem dostaną stosowne certyfikaty.
W siedzibie gimnazjum, obok zaocznego liceum dla dorosłych od 17 lutego ruszyło Policealne Studium Ekonomiczno-Informatyczne. Nauka w nim trwać będzie cztery semestry. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy i są odpłatne. Absolwenci z dyplomem "technik-informatyk” obok obsługi komputera, umiejętności doboru sprzętu i jego konfiguracji, opanują znajomość angielskiego w stopniu umożliwiającym posługiwanie się fachową dokumentacją.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24