wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Certyfikaty dostaną później

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2002, 18:33

Oddanie do użytku drugiego piętra gimnazjum w Dębowicy pozwoliło szkole na organizację nowych imprez dla uczniów i szkoleń dla samych nauczycieli. Niebawem zostanie tam uruchomione studium policealne. Planuje się też otwarcie biblioteki.

- Jej brakuje nam najbardziej. Mamy w swoim księgozbiorze niewiele pozycji. Odczuwamy niedosyt książek dla młodzieży, lektur, encyklopedii. Chętnie skorzystamy z darowizny lub pomocy finansowej - mówi dyrektor Ewa Sposób.
Nową szkołę mogli podziwiać nauczyciele, biorący udział w szkoleniu na egzaminatorów gimnazjalistów. Wiedzę zdobywali przyszli członkowie komisji, które mają sprawdzać umiejętności gimnazjalistów z trzecich klas przed ich przejściem do szkół ponadgimnzjalnych. Zorganizowała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie a poprowadziła dyrektor gimnazjum razem z Marzanną Gałach. Na nauki przyjechało do Dębowicy 24 nauczycieli z północnej części Lubelszczyzny. Umiejętności przyszłych egzaminatorów po odbytym szkoleniu będą weryfikowane w Krakowie, dopiero potem dostaną stosowne certyfikaty.
W siedzibie gimnazjum, obok zaocznego liceum dla dorosłych od 17 lutego ruszyło Policealne Studium Ekonomiczno-Informatyczne. Nauka w nim trwać będzie cztery semestry. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy i są odpłatne. Absolwenci z dyplomem "technik-informatyk” obok obsługi komputera, umiejętności doboru sprzętu i jego konfiguracji, opanują znajomość angielskiego w stopniu umożliwiającym posługiwanie się fachową dokumentacją.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!