poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Chcą pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. Dołącz do akcji

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewelina Burda

Akcja rozpocznie się w środę o godz. 11:45 w do sali konferencyjnej MOK przy ul. Warszawskiej 37 w M
Akcja rozpocznie się w środę o godz. 11:45 w do sali konferencyjnej MOK przy ul. Warszawskiej 37 w M

Czy mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego pobiją rekord razem z 80 tys. innych osób, które 16 października w samo południe przyłączą się do ogólnopolskiej akcji jednoczesnej reanimacji w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca?

Pomysł ustanowienia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy zainicjowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a w Międzyrzecu ideę poparła Ochotnicza Straż Pożarna Stołpno.

Organizatorzy podkreślają, że celem akcji jest uświadomienie, że reanimacja w przypadku niespodziewanego zatrzymania krążenia trzykrotnie zwiększa szanse poszkodowanego na przeżycie.

Efekty tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane na Sympozjum Europejskiej Rady Resuscytacji "Outcomes” w Krakowie.

Resuscytację uczestnicy będą wykonywać na fantomach, czyli specjalnych manekinach umożliwiających ćwiczenie pełnego zakresu czynności reanimacyjnych.

Przed przystąpieniem do bicia rekordu, strażacy ze "Stołpna” przeprowadzą instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Każdy może się przyłączyć, wystarczy przyjść w środę na godz. 11:45 do sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Warszawskiej 37. Póki co, swoja obecność potwierdzili już uczniowie szkół podstawowych i licealnych.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) to zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Celem resuscytacji jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie własnej czynności układu krążenia. Natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji trzykrotnie zwiększa szanse na przeżycie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!