piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Chodniki i drogi. Tego chcą mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego

Dodano: 22 sierpnia 2016, 20:31
Autor: Ewelina Burda

fot. UM Biała Podl.
fot. UM Biała Podl.

Nowe chodniki, parkingi, boiska, place zabaw i siłownie plenerowe. Takie propozycje złożyli mieszkańcy w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej.

Siedem okręgów i 1 mln zł do podziału. Tak w skrócie wygląda budżet który wejdzie w życie w przyszłym roku. Ale miasto nie próżnuje. Do końca maja bialczanie zgłosili 65 propozycji.-  Po ocenie formalnej i techniczno-finansowej pod głosowanie trafi 51 propozycji, część z nich stanowią propozycje połączone w trakcie oceny. 10 propozycji nie spełniało wymogów  i niestety nie będą mogły być poddane pod głosowanie - mówi Magdalena Mikołajczak koordynator z Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.  Najwięcej bo blisko 30 wniosków dotyczy utwardzeń chodników czy remontów dróg. Jest kilka propozycji budowy parkingów, placów zabaw, ścieżek rowerowych, boisk oraz plenerowych siłowni czy skateparków.

- Spośród siedmiu wyznaczonych stref, aż 16 projektów znalazło się w obszarze ulicy Sidorskiej i jej okolicach. Nic dziwnego, bo właśnie w tej części miasta mieszka najwięcej bialczan, ponad 15 tys. - mówi Michał Trantau rzecznik prezydenta. -  Wśród głównych pomysłów znalazły się modernizacja ulic i chodników, czy budowa parkingów oraz oświetlenia ale jest także m.in. koncepcja plenerowej siłowni.  Mieszkańcy postawili przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach, a także odnowienie nawierzchni i chodników, które wymagają szybkiego remontu - komentuje rzecznik.

Głosowanie na projekty ruszy 27 sierpnia i potrwa do 16 września. Mieszkańcy powyżej 16. roku życia będą mogli głosować niezależnie od obszaru w którym mieszkają, na maksymalnie dwa projekty. A głosować będzie można w formie elektronicznej ale również metodą tradycyjną w 15 punktach :  w urzędzie miasta, szkołach, Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz administracji BSM Zgoda.  Kartę do głosowania można pobrać ze strony internetowej www.bo.bialapodlaska.pl. Zwycięskie projekty poznamy 24 września podczas Dni Patrona Białej Podlaskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 sierpnia 2016 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marzenia mieszczan 26 lat po tzw.transformacji. I po dwóch latach rządów Darka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!