niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Chodzisz po lotnisku bez uprawnień? Możesz dostać mandat

Dodano: 1 czerwca 2017, 15:02
Autor: eb

Lotnisko w Białej Podlaskiej
Lotnisko w Białej Podlaskiej (fot. UM Biała Podlaska)

Bialski magistrat przestrzega przed przebywaniem na lotnisku bez odpowiedniego zezwolenia.

Teren obejmuje kilkaset hektarów. Co prawda jest ogrodzony, ale mieszkańcy okolicznych osiedli urządzają sobie tam na przykład wycieczki rowerowe albo skracają w ten sposób drogę.

Tymczasem na lotnisku odbywają się szkolenia szybowcowe i samolotowe które prowadzą ośrodek szkoleniowy BB Aero oraz Aeroklub PLL LOT.

– Przebywanie na lotnisku bez odpowiedniego powiadomienia urzędu miasta może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia – ostrzega Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

– Różnica między lądowaniem samolotu a szybowcem polega na tym, że o ile ten pierwszy ma możliwość niemal w ostatniej chwili odbić maszynę, o tyle pilot szybowca musi wylądować, co stwarza ogromne zagrożenie dla osób przebywających bez zezwolenia na lotnisku – tłumaczy z kolei Mariusz Kozioł z referatu nadzoru właścicielskiego.

Zagrożenie może również stwarzać sprzęt używany do wynoszenia szybowców w powietrze. – Są one wyciągane na długiej 3,5-kilometrowej linie syntetycznej, która może przeciąć na pół nawet samochód. Ukryta w wysokiej trawie może być wielkim niebezpieczeństwem dla osób skracających sobie drogę przez lotnisko – podkreśla Kozioł.

Dlatego osoby, które przebywają na lotnisku bez odpowiedniego zezwolenia, mogą spodziewać się ukarania mandatem. Podlegają wówczas pod restrykcyjne prawo lotnicze.

Użytkownik niezarejestrowany
Z Łomaskiej
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
......– Różnica między lądowaniem samolotu a szybowcem polega na tym, że o ile ten pierwszy ma możliwość niemal w ostatniej chwili odbić maszynę, o tyle pilot szybowca musi wylądować, co stwarza ogromne zagrożenie dla osób przebywających bez zezwolenia na lotnisku – tłumaczy z kolei Mariusz Kozioł z referatu nadzoru właścicielskiego.... Ciekawe, ciekawe, gdzież to ex wojskowy panie Kozioł nauki z zakresu awiacji cywilnej pobierałeś? W necie nadal jest dostępna wcześniejsza - WPROST BEZCENNA pańska wypowiedź na temat różnic, między lotami VFR, a IFR, za którą masz pan gwarantowany Order Lenina. Aż dziwne, że się pan z ''taką wiedzą'' lotniczą marnujesz w Białej.
Rozwiń
Z Łomaskiej
Z Łomaskiej (1 czerwca 2017 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
"Tymczasem na lotnisku odbywają się szkolenia szybowcowe" ciekawe ale ja mieszkam od lotniska 300m i nie byłem tam ok 5 lat ale ani razy na niebie nie widziałem szybowca. Ja mam wadę wzroku i do tego się przyznaję  ale czy ktoś nie ma omamów?
Oczywiście w artykule mowa jest o lotnisku w Białej Podlaskiej. Jeżeli ktoś nie widzi to jeszcze można usłyszeć start szybowca. Bo przy starcie słychać charakterystyczny świst liny wyciągającej szybowiec no i warkot wyciągarki jeżeli mieszka się przy skrajnych koncach pasa. W takim w sąsiada.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może coś bliżej - " jak wynoszone są szybowce "
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Tymczasem na lotnisku odbywają się szkolenia szybowcowe" ciekawe ale ja mieszkam od lotniska 300m i nie byłem tam ok 5 lat ale ani razy na niebie nie widziałem szybowca. Ja mam wadę wzroku i do tego się przyznaję ale czy ktoś nie ma omamów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!