wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Chorą kobietę wypędzono ze sklepu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2008, 16:40

Bóg panią skarał od wewnątrz! Wynocha stąd! - usłyszała pani Bogumiła od ekspedientki w sklepie mięsnym "Wierzejki"

przy ul. Prostej w Białej Podlaskiej. Wszystko przez to, że od lat cierpi na padaczkę i jąka się.

- Spytałam ekspedientkę, czy mogę kupić za bony - opowiada pani Bogumiła. - Wtedy usłyszałam: "Oszalała pani, sprzedajemy tylko za złotówki!” Potem posypały się aluzje o moim kapeluszu. A gdy poprosiłam o wybranie lepszego kawałka mięsa, ekspedientka kazała mi się wynosić.

Zdruzgotana kobieta dodaje, że już nie pierwszy raz tak potraktowano ją w tym sklepie. Dlatego poszła ze skargą do inspekcji handlowej. Zofia Kochnio, dyrektor bialskiej Delegatury Inspektoratu Inspekcji Handlowej, potwierdza, że przyjęła skargę od pani Bogumiły. - Żaliła się na niekulturalną obsługę w sklepie mięsnym "Wierzejki”. W najbliższym czasie przeprowadzimy tam kontrolę - zapewnia dyrektor Kochnio.

Co o incydencie mówi Beata Greczuk, kierowniczka sklepu "Wierzejki”? - Była u nas taka jąkata. Ona dokucza w każdym sklepie. Jest arogancka. Obraża ludzi. Jest nie do wytrzymania. Poza tym, to nie ja powiedziałam, aby wyszła ze sklepu - bagatelizuje Greczuk.

Innego zdania jest Zbigniew Czyżewski, dyrektor marketingu Zakładu Mięsnego "Wierzejki” w Trzebieszowie, do którego należy sklep w Białej Podlaskiej. - Nieładnie zachowała się sprzedawczyni. Klientce należą się jakieś przeprosiny. Załatwimy tę sprawę - obiecuje.

Tadeusz Zarębski, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Białymstoku przyznaje, że część społeczeństwa nie toleruje osób jąkających się, posiadających trudności z wymową lub napadami padaczkowymi. - Niestety, nie tylko w sklepie mięsnym, ale także w urzędzie, czy nawet w sądzie spotykamy się z dyskryminacją wobec osób cierpiących na padaczkę. Nawet lekarze traktują z dystansem naszych podopiecznych. Trudno chorym znaleźć jakąkolwiek pracę. Jest źle - uskarża się prezes Zarębski.

Pomóż chorym na padaczkę

W Polsce jest około 400 tys. ludzi chorych na padaczkę. Połowę stanowią dzieci i młodzież. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę prowadzi działalność pożytku publicznego. Można wpłacać darowizny na konto PKO BP SA I/O Białystok nr 65 1020 1332 0000 1402 0026 0729. Więcej o chorobie: http://www.padaczka.2n.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!