niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Co z oddziałem dziecięcym w szpitalu w Białej Podlaskiej?

Dodano: 19 listopada 2016, 17:32
Autor: eb

Szpital w Białej Podlaskiej (fot. archiwum)
Szpital w Białej Podlaskiej (fot. archiwum)

Czy to prawda, że oddział dziecięcy bialskiego szpitala będzie zmniejszony - pyta nasz czytelnik z Białej Podlaskiej.

– Jeden z pomysłów na zmniejszenie oddziału to likwidacja pododdziału niemowlęcego i połączenie go z pododdziałem dzieci starszych. Drugi to ograniczenie łóżek w pododdziale dzieci starszych – twierdzi nasz czytelnik, który chce pozostać anonimowy. – "Zagęszczenie" łóżek powoduje nadkażanie dzieci innymi chorobami oraz dłuższy czas leczenia – uważa mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na pytania w tej sprawie odpowiada wymijająco. – Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam takiej informacji – stwierdza Dariusz Oleński, dyrektor WSzS. – Na bieżąco monitorujemy potrzeby naszych pacjentów i ilość niezbędnych łóżek w poszczególnych oddziałach. Dokonujemy korekt.  Na ten moment nie mam wniosków dotyczących oddziału dziecięcego. Chętnie podzielę się nimi w przyszłości – zapewnia Oleński.

Przypomnijmy, że przy placówce powstaje tzw. Domowy Szpital, czyli pierwszy taki ośrodek opieki długoterminowej i hospicyjnej w Polsce. W jego ramach znajdą się m.in. hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa, teleopieka, stacjonarna opieka długoterminowa, Poradnia Medycyny Paliatywnej oraz ośrodek wsparcia w postaci dziennego pobytu osób chorych i starszych. Pierwsi pacjenci mają tu trafić w kwietniu. Inwestycję za ok. 17 mln zł szpital finansuje z własnego budżetu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 listopada 2016 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oddział Dziecięcy jest super! .Dziękuję całemu personelowi.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oddział Dziecięcy leczy na bardzo wysokim poziomie.Personel bardzo miły,uprzejmy.Polecam i bardzo dziękujęza leczenie mojego wnuka.
Rozwiń
Gość
Gość (21 listopada 2016 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odsłania się prawdziwe oblicze bialskiego szpitala. Ładne i czyste pomieszczenia nie zastąpią solidnego oraz, na miarę obecnej wiedzy medycznej, leczenia pacjentów. Część personelu lekarskiego tkwi w głębokiej przeszłości, rutynowo traktując chorych, aplikując duże dawki leków, bez głębszego wnikania w istotę schorzeń. Poza tym mam poważne wątpliwości związane z rozliczeniami z NFZ. Warto te wątpliwości rozwiać. Podniesienie jakości leczenia powinno być naczelnym hasłem tej placówki.
Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2016 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łóżka łóżkami ale oszczędnosci na rekawiczkach. Coz jedna pielegniarka obleci wszystkie sale w jednych rekawicach o myciu rak juz nie wspomne a przeciez to moze uratowac zycie... Mojemu dziecku potrafily drugi raz wkladac ten sam welflon... Ech... Zupelny brak higieny
Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to fakt budynek jest ładny ale personel? noc cóż ma wiele do życzenia ! wielu lekarzy niestety może i ma wykształcenie teoretyczne ale wiele brakuje do wdrożenia go w praktyce . Nawet stołówka serwuje wielkie porcje i nawet dla dziecka połowy nie można kupić bo....tak jest zaprogramowana kasa -szok ! to też chyba pierwsze takie ..."zaprogramowanie" -na każdym kroku przeciw pacjentowi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!