środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Cuchnąca wizytówka miasta

Autor: Beata Malczuk

Odpady nie trafiają do kontenerów tylko obok. Zaśmiecony jest również las. Jedni brudzą, a posprząta
Odpady nie trafiają do kontenerów tylko obok. Zaśmiecony jest również las. Jedni brudzą, a posprząta

Nie taki widok powinien witać przyjezdnych na rogatkach naszego miasta, mówią mieszkańcy Białej Podlaskiej, którzy zwrócili się do nas z prośbą o interwencję w sprawie śmietnika przy ulicy Lubelskiej

Tapczany, lodówki, szafki, inne nieprzydatne już w domu sprzęty lądują przy kontenerach i przyległym lasku, wszystko tam można znaleźć - zachęcają do przyjazdu nasi rozmówcy. Na miejscu stwierdzamy, że stan faktyczny nie zgadza się z opisem, ale i tak jest źle. Za ogrodzeniem oddzielającym kontenery miejskie rozciąga się okropny widok. Przykryte jesiennymi liśćmi śmieci są widoczne z drogi. Wygląda na to, że dawno nikt tu nie sprzątał. - Na zlecenie zajeżdża tam ciągnik, zbiera się odpady, ale ludzie wraz robią swoje - mówi Marian Zaborowski, prezes Komunalnika, firmy zajmującej się oczyszczaniem.
Obok jedynego kontenera (zwykle stoją dwa) walają się worki z odpadami. Funkcjonarisze Straży Miejskiej w białych rękawiczkach badają ich zawartość. - Okoliczni mieszkańcy wyrzucają tu śmieci z gospodarstwa domowego. Dla niepoznaki przed dom wystawią jeden pojemnik, żeby formalnie wszystko było w porządku, a resztę przywożą tutaj - wyjaśnia strażnik. Znajduje fragment koperty z adresem posesji przy pobliskiej ulicy. Radiowóz uda się tam, aby właściciel wyjaśnił, dlaczego wywozi odpady na dziko. Prawdopodobnie robi tak, bo tu ma blisko, a współpraca z Komunalnikiem, który odbiera śmieci, kosztuje.
Kontenery ustawiono przy wylocie z miasta, aby użytkownicy drogi nie zaśmiecali poboczy. - Przy wszystkich ulicach wyjazdowych zastosowano to rozwiązanie, ale przy Lubelskiej jest najgorzej. Wprawdzie rowy są czystsze, ale dalej od nich ciągle zaśmiecają - dodaje prezes Zaborowski. Odsyła nas do referatu ochrony środowiska w Urzędzie Miasta, twierdząc że stamtąd wypływają zlecenia, gdzie i kiedy należy posprzątać.
W tym przypadku Straż Miejska zajęła się powiadomieniem odpowiedzialnych urzędników. W najbliższych dniach las będzie oczyszczony. - A o posprzątanie przy kontenerach zwrócimy się do osoby, której udowodniono zaśmiecenie - informuje Artur Żukowski, komendant SM w Białej Podlaskiej. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24