piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Ćwiczenia: Policjanci kontra kibole i bandyci

Dodano: 25 stycznia 2012, 16:19
Autor: (IZI)

 (Policja)
(Policja)

Zaczęło się od bójki pomiędzy kibicami z Rosji a grupką, jak się potem okazało, znanych przestępców. W ruch poszły niebezpieczne narzędzia, a bandyci nie cofnęli się nawet przed braniem zakładników. Ale na szczęście to tylko policyjne ćwiczenia.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, KWP w Lublinie, KMP w Białej Podlaskiej oraz z Żandarmerii Wojskowej trenowali w ten sposób we wtorek w Lachówce Małej (gm. Zalesie). Ćwiczenia pod kryptonimem "Kibice 2012” miały ich przygotować do wspólnych działań w razie problemów z agresywnymi kibicami, ale także do prowadzenia blokad, pościgów i negocjacji w sprawie uwalniania zakładników.

Według scenariusza ćwiczeń, przy drodze krajowej nr 2 przy barze "Zajazd pod Lasem” zatrzymał się autokar z rosyjskimi kibicami jadącymi na mecz do Warszawy. W lokalu przebywała już dwunastoosobowa grupa Polaków i Ukraińców. Jak okazało się później, były to osoby znane z międzynarodowej działalności przestępczej.

Pomiędzy kibicami a bandytami doszło do ostrej wymiany zdań, a w efekcie również i do bójki. W ruch poszły niebezpieczne narzędzia. Powiadomiona o tym została policja, która stawiła się na miejsce razem z Żandarmerią Wojskową.

Bandyci się nie przestraszyli i wyszli przed bar. Sytuację opanowały Oddziały Prewencji Policji z Białegostoku. Kilku przestępców ukryło się jednak na zapleczu baru i wzięli zakładników. Grozili, że ich zabiją, jeśli policjanci nie odejdą. Do akcji wkroczył zespół policyjnych negocjatorów. Wreszcie zakładników odbili antyterroryści.

Ćwiczenia realizowane były w ramach projektu Komendy Głównej Policji "Wspólne warsztaty szkoleniowe służb w kontekście wymagań sytuacji granicznej” finansowanego z europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!