poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Internet - to słowo, jeszcze kilka lat temu na twarzach większości Polaków wywoływało nieprzyjemny grymas. Wielu uważało, iż światowa sieć internetowa zarezerwowana jest wyłącznie dla "wtajemniczonych”.

Dziś, dzięki znacznemu spadkowi cen urządzeń oraz rozwojowi telekomunikacji liczba polskich internautów stale wzrasta. Za pośrednictwem stron internetowych każdy może szybko i łatwo zapoznawać się z interesującymi go informacjami przez całą dobę. Władze samorządowe wielu miast i gmin naszego regionu szybko to zrozumiały, dzięki temu możemy dowiedzieć się wszystkiego, m.in. o Białej Podlaskiej, Łukowie, Parczewie czy Międzyrzecu Podlaskim.
Oficjalne serwisy miejskie stanowią niezastąpioną skarbnicę wiedzy o danym mieście. W naszym regionie niezaprzeczalnie, najbardziej atrakcyjną wizualnie i merytorycznie jest strona Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Pod adresem http://www.bialapodlaska.pl/ możemy poznać, m.in. historię, władze, statystykę oraz instytucjemiejskie. Wszelkie informacje na stronie są często poprawiane i aktualizowane. Rozwiązaniem godnym pochwały jest również internetowa mapa miasta. Oprócz licznych opisów, wyliczeń i komentarzy można tu znaleźć także pokaźną ilość zdjęć i rysunków prezentujących miasto i okolice.
Kolejną stroną godną odwiedzenia jest serwis Urzędu Miasta w Łukowie. Pod adresem http://www.lukow.pl/ znajdziemy ładnie prezentującą się witrynę, która jest dostępna w kilku wersjach językowych. Podstrony zawierają wiele informacji o Łukowie i jego mieszkańcach. Za pośrednictwem strony możemy poznać, m.in. historię i aktualne władze miasta, ofertę inwestycyjną czy nawet rozkład PKS i PKP. Ciekawym pomysłem jest utworzenie specjalnej podstrony dla petentów, dzięki której każdy ma możliwość dowiedzenia się, co i jak można załatwić w magistracie.
Urząd Miasta i Gminy w Parczewie postanowił również zaistnieć w Internecie. Wchodząc na stronę http://www.parczew.zgl.pl/ możemy zapoznać się z szeregiem ciekawych odnośników prezentujących, m.in. historię, gospodarkę, infrastrukturę oraz kulturę i oświatę Parczewa. Ciekawa kolekcja zdjęć z miasta i jego okolic jeszcze bardziej podnosi wartość tego serwisu internetowego.
Własne WWW posiada również Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim. Strona jest dostępna pod adresem http://www.miedzyrzec.pl/. Za pośrednictwem witryny możemy poznać bogatą ofertę inwestycyjną, historię, władze oraz instytucje kulturalne działające na terenie Międzyrzeca. Serwis jest dosyć przejrzysty, dzięki temu nawigacja po kolejnych jego podstronach jest łatwa.
Swoją stronę posiada też Radzyń Podlaski. Pod adresem http://www.radzyn-podl.pl/ możemy zapoznać się z dosyć słabo zaprojektowaną i wykonaną witryną WWW. Na stronie zawarto sporo informacji ogólnych o mieście, jego historii, władzach czy firmach. Wyraźnie jednak zaznacza się brak profesjonalizmu ze strony wykonawcy strony. Wszystko "ubrane” zostało w słabej jakości oprawę graficzną oraz nie zawsze poprawne merytorycznie treści.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!