poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Czas na wyposażenie Oficyny Zachodniej

Dodano: 22 sierpnia 2016, 20:52
Autor: (eb)

Pomieszczenia Oficyny Zachodniej są już po modernizacji, teraz czas na ich wyposażenie/ fot. UM Biała Podl.<br />
<br />
<br />
Pomieszczenia Oficyny Zachodniej są już po modernizacji, teraz czas na ich wyposażenie/ fot. UM Biała Podl.


Miasto wyposaży zmodernizowane pomieszczenia Oficyny Zachodniej w Parku Radziwiłłowskim. Znajdą się tam sale wystawiennicze Muzeum Południowego Podlasia.

W ubiegłym roku za  pół miliona złotych miasto zmodernizowało kilka pomieszczeń, gdzie kiedyś znajdowały się magazyny Bialskiego Centrum Kultury. Odrestaurowane sale mają nowe tynki i posadzki. W części z nich przywrócono charakterystyczne sklepienia kolebkowe. Teraz czas na ich wyposażenie. Na ten cel miasto zabezpieczyło 100 tys. zł. Chodzi m.in. o kiosk multimedialny, projektory, ekrany elektryczne oraz monitory. W zamówieniu czytamy że wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować urządzenia do 12 września.

- Jeśli mamy być kulturalną stolicą regionu to nie może być takiej sytuacji, że brakuje nam miejsc do pokazywania wartościowych dzieł - mówił kilka miesięcy temu prezydent Dariusz Stefaniuk. - Często słyszę, że w Galerii Podlaskiej trudno zmieścić na jednej wystawie wszystkie prace danego autora, a w ciągu roku brakuje terminów żeby pokazać wszystkich. Dzięki nowym pomieszczeniom ta sytuacja się zmieni – zapewnia.

W nowych salach wystawienniczych bialskie muzeum pokaże m.in. ikony. Placówka  posiada największą kolekcję w  Polsce - ponad 1600 obiektów. Większość z nich pochodzi z konfiskat celnych. Z uwagi na brak miejsca muzeum na stałej ekspozycji prezentuje tylko 250 obiektów. W październiku bialskie muzeum obchodzić będzie jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji planowana jest m.in. wystawa "50 na 50". Chodzi o 50 najbardziej cennych eksponatów, które placówka pokaże najprawdopodobniej w nowych salach.

Czytaj więcej o: Oficyna Zachodnia
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Darek, aby ludzie korzystali z dóbr kultury i rozrywki powinni mieć również dobrze płatne miejsca pracy. Tego w Białej nie ma . Jedyne oczekiwania bialczan od miasta to równe chodniki i niedziurawe ulice.. Bierzcie sie magistrackie chłopy z Po-PIS-u do roboty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!