niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Czy dyrektor pogotowia przekroczył uprawnienia?

Dodano: 16 lutego 2017, 12:41
Autor: Ewelina Burda

Śledztwo dobiega końca. Czy były dyrektor pogotowia przekroczył swoje uprawnienia?/ fot. archiwum
Śledztwo dobiega końca. Czy były dyrektor pogotowia przekroczył swoje uprawnienia?/ fot. archiwum

Dobiega końca śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora pogotowia w Białej Podlaskiej. Ale jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej wszczęła je w sierpniu ubiegłego roku po zawiadomieniu senatora Grzegorza Biereckiego. Dotyczy ono „zaistniałego w okresie od 1 czerwca 2014 roku do 12 lipca 2016 roku w Białej Podlaskiej przekroczenia uprawnień przez dyrektora pogotowia poprzez złośliwe naruszanie praw pracowniczych”.

– W charakterze świadków przesłuchano ponad 100 pracowników pogotowia ratunkowego. Zgromadzono dokumentację dotyczącą inwestycji podejmowanych przez pogotowie w Białej Podlaskiej, a także dysponowania lekami i materiałami medycznymi – mówi Edyta Winiarek, p.o. prokuratora rejonowego.

W dalszym ciągu przesłuchiwani są świadkowie. Zgodnie z przyjętą przez śledczych taktyką, były dyrektor zostanie przesłuchany po wykonaniu wszystkich czynności – prokuratura musi dokonać oceny prawnokarnej zgromadzonych dowodów pod kątem zaistnienia czynu zabronionego, umożliwiającej jednocześnie określenie jego roli procesowej. Odpowiedź poznamy w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że na kierującego od 2006 roku pogotowiem Romana Filipa poskarżyła się część załogi. Ratownicy zarzucili mu m.in. mobbing i domagali się jego odwołania. W pogotowiu przeprowadzono kontrole – Urzędu Marszałkowskiego i inspekcji pracy. W tym czasie Filip został wysłany na zaległy urlop, a marszałek województwa do tymczasowego kierowania stacją oddelegował Michała Jedlińskiego. Ale pod koniec sierpnia urząd marszałkowski zdecydował ostatecznie o odwołaniu dyrektora z pełnionej funkcji, tłumacząc jednak, że nie ma to związku z wynikami kontroli.

Tymczasem już we wrześniu Roman Filip został zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na stanowisku zastępcy dyrektora. Natomiast obecnie bialskim pogotowiem kieruje Tadeusz Łazowski, były wieloletni starosta bialski.

Użytkownik niezarejestrowany
pielęgniarka
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2017 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I spod strzechy pod rynnę.Był PSL-owiec i jest PSL-owiec! Sosnowski kryje poprzedniego dyrektora ,bo dał następnego zielonego by ten wyciszał niepokoje pracowników.Jedno jest pewne :w następnych wyborach , ani jednego głosu dla największych faryzeuszy wszech czasów :to jest PSL.! Największy przekręt wszech czasów zrobił Pawlak z gazem! To pogrzebało A.Leppera , bo za dużo wiedział w tej sprawie. Zieloni to szkodniki Narodu Polskiego.
Rozwiń
pielęgniarka
pielęgniarka (20 lutego 2017 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIedy czytamy i słyszymyo władzy suwerena  w pogotowiu to tylko mozna dyrektorowi dedykować puentę: RAZ WALDEK Z TADZIKIEM JECHALI GAZIKIEM I GAZIK IM SIĘ POPSUŁ WIĘC WALDEK  TADZIKA ZEPCHNĄŁ Z GAZIKA  I POJECHAŁ DALEJ Powodzenia były starosto oj późno się na tobie poznali, a perspektywy jak widać masz szerokie.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2017 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przekładać się to co napisałeś na kpinę może. Teraz wszyscy ratownicy będą mieli przywileje poza pacjentami. Pamiętaj , ze w społeczeństwie które całe życie płaci składki na ubezpieczenie są ludzie, którzy wiedzą co należy wymagać, a przede wszystkim przepracowali całe życie nie śpiąc w pracy na wygodnych tapczanach. Trochę pokory chłopcze. Widzę, że zachłysnąłeś się wodą sodową i ci bulki poszły nosem.
Rozwiń
Antyromano
Antyromano (20 lutego 2017 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Armia byłego dyrektora czuwa :) Czy to jest strach? Parasol ochronny się skończył i aktywność, która była skierowana na "przepychankach" z ratownikami przekształciła się w internetowy jad. Czas pogodzić się, że przywileje kilkunastu osób się skończyły. Możecie gadać na Łazowskiego co chcecie ale facet pokazał, że można po ludzku podejść do pracowników a lepsza atmosfera w stacji przekłada się na lepszą jakość pracy. Zdecydowanie zmiana na lepsze!
Rozwiń
MIłośnik kabaretu
MIłośnik kabaretu (20 lutego 2017 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 Ponoć niedługo na lokalnym portalu ukaże się kabaret "ucho Tadeusza" .Chyba jest rozstrzygnięty  kasting   na główne postaci. Wygrali Waldi, ,szogun,piszczuch i panienka. Tadeuszek przyjmuje propozycje nsjlepszych popisów do scenariusza i trzeba koniecznie się uMiśmiechać bo kabaret się nie uda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!