Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 lutego 2018 r.
20:19

Stadnina w Janowie sprzedaje potomstwo sławnej Pianissimy? Jest wytłumaczenie

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
74 18 A A
Paryż, 2013. Na zdjęciu z Pianissimą: Marek Trela, były prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, Anna Stefaniuk, hodowca w stadninie, Paweł Kozikowski, trener i prezenter koni (Fot. W. Pawłowski)
Paryż, 2013. Na zdjęciu z Pianissimą: Marek Trela, były prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, Anna Stefaniuk, hodowca w stadninie, Paweł Kozikowski, trener i prezenter koni (Fot. W. Pawłowski)

Środowisko związane z końmi arabskimi alarmuje, że stadnina w Janowie Podlaskim sprzedaje potomstwo Pianissimy, najbardziej utytułowanej klaczy w historii polskiej hodowli. Ale ekspertka prof. Krystyna Chmiel uspokaja, że nie ma uszczerbku w puli genetycznej stada

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pianissima padła w 2015 roku z powodu skrętu jelit i jej śmierć była wymieniana jako jeden z powodów odwołania w lutym rok później Marka Treli, ówczesnego prezesa janowskiej stadniny. Poza tym, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zarzucał byłym prezesom wyprzedaż cennego materiału genetycznego.

Tymczasem, okazuje się że obecne władze stadniny zgodziły się na sprzedaż Prometeusza, ogiera po Pianissimie i wnuczek słynnej klaczy, Penologi i Pimenty.

"Janów Podlaski ratuje swoje finanse wyprzedając za grosze potomstwo słynnej klaczy Pianissimy, a przecież dobra zmiana wyrzuciła poprzedniego prezesa, uzasadniając, że najcenniejszego zasobu hodowlanego się nie sprzedaje, kolejne PiSkłamstwo" – napisał na Twitterze Marek Sawicki poseł PSL, w przeszłości minister rolnictwa. 

Alina Sobieszak z branżowego Araby Magazine: – Tyle było lamentów, że na skutek błędnych decyzji Marka Treli w Polsce nie ma żadnych potomków epokowej Pianissimy. Jak się okazuje jeszcze są, ale prezes Sławomir Pietrzak uznał, że za dużo i pozbywa się ich. Sprzedał dwie jej wnuczki i właśnie sprzedał Prometeusza. Prometeusz urodził się w Stanach Zjednoczonych i zgodnie z kontraktem miał tam przebywać do 2018 roku, a potem wrócić do Janowa – zwraca uwagę dziennikarka.

"Sprzedaż nie spowoduje uszczerbku"

Ale Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który sprawuje nadzór nad stadninami państwowymi, uspokaja że żadna z trzech córek Pianissimy nie została sprzedana.

– Stadnina uważa je za cenny materiał genetyczny, pełnią one funkcję klaczy matek  – mówi Wojciech Adamczyk, rzecznik prasowy KOWR.  – Ze względu na wyjątkową wartość tej linii hodowlanej, w przypadku sprzedaży dotyczącej bezpośredniego potomstwa klaczy Pianissima, każdorazowo zasięgamy porady niezależnego i wybitnego eksperta w dziedzinie koni arabskich, prof. dr hab. Krystyny Chmiel – dodaje rzecznik. – Trzy jedyne córki jakie Pianissima zostawiła w Polsce, są w stadninie i nikt ich sprzedawać nie zamierza. One są młode, dopiero zaczynają karierę hodowlaną  – potwierdza prof. Krystyna Chmiel z Białej Podlaskiej.

Natomiast linia, do której należą wnuczki klaczy Pianissima, jest najliczniej reprezentowaną linią żeńską w janowskiej stadninie.  – To również młode osobniczki, niesprawdzone, żadna rewelacja  – stwierdza prof. Chmiel.

Natomiast ogier Prometeusz należy do rodu męskiego Saklawi I, którego w polskiej hodowli również mamy nadreprezentację. – On urodził się i do tej pory był w Stanach Zjednoczonych – zaznacza pani profesor.  – A zatem sprzedaż tego ogiera, jak również wnuczek Pianissimy, nie spowoduje uszczerbku w puli genetycznej stada podstawowego w janowskiej stadniny. Kontynuacja tej cennej rodziny pozostaje dostatecznie zabezpieczona – podkreśla Krystyna Chmiel, która zasiada również w powołanej przy ministerstwie radzie ds. hodowli koni.

Opracowuje ona program hodowli koni w Polsce, który ma być gotowy w tym roku. Za Pimentę stadnina uzyskała 42 tys. euro, a za Penologię 20,5 tys. euro. Cena Prometeusza nie jest znana.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 00:16
+1
Stadnina w Janowie to ewidentyny przyklad jakie skutki niosą rządy dobrej zmiany. Żeby w ciągu zaledwie roku zniszczyć taką perełę.
Avatar
PiS / 12 lutego 2018 o 10:16
PiS nie dorwał się do władzy, został wybrany przez wyborców i czy się tobie to podoba leasingu czy nie to jest wola suwerana. 
Avatar
Smutne / 12 lutego 2018 o 10:11
Brawo Panie Jurgiel, rozwalić stadniny w Janowie i Miachałowie tylko po to, żeby usatysfakcjnować chore ambicje kolegi senatora z Podlasia.
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:26
PiS napisał:
Tak puszczą złodzieje po utracie koryta
 Jedyni złodzieje w Janowie trafili tam gdy PiS dorwał się do koryta. Widać to po tym że teraz pod stołem, oficjalnie za grosze, wyprzedają najlepsze konie. Oskarżaliście Trelę o branie łapówek po to żeby sprzedawać konie tanio. Trela sprzedawał konie po 300tys. Euro. Obecny szef stadniny oddaje je po 30 tys. Kto tu bierze łapówki i sprzedaje konie za pół darmo?
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:20
undefined napisał:
Szef stadniny już zdementował takie nasi newsy ale małe GWno jak zawsze klepie PO nasiemu.
 To jego "zdementowanie" jest tylko kłamliwą wymówką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Najpierw ogłaszali że nie obchodzą ich pieniądze z aukcji tylko ochrona puli genetycznej a teraz poza aukcją sprzedają za grosze najcenniejsze konie. Prometeusz był jedynym ogierem po Pianissimie i żadne wykręty nie zmienią tego że właśnie się go pozbyli po cichu pod stołem. Co oni chcą sprzedawać na Pride of Poland skoro najcenniejszych koni wyzbywają się poza aukcją? Czemu pozbywają się jedynego męskiego potomka po naszej najlepszej klaczy? A przede wszystkim czemu pieprzysz coś o PO? Nikt z PO nie zarządzał stadniną. Za rządów PO doceniano rolę stadniny w promowaniu Polski i nie wsadzano tam partyjnego aparatczyka który nie ma pojęcia o hodowli koni właśnie dla tego żeby nie zniszczyć stadniny.
 To jego "zdementowanie" jest tylko kłamliwą wymówką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Najpierw ogłaszali że nie obchodzą ich pieniądze z aukcji tylko ochrona puli genetycznej a teraz poza aukcją sprzedają za grosze najcenniejsze konie. Prometeusz był jedynym ogierem po Pianissimie i żadne wykręty nie zmienią tego że właśnie się go pozbyli po cichu pod stołem. Co oni chcą sprzedawać na Pride of Poland skoro najcenniejszych koni wyzbywają się poza aukcją? Czemu pozbywają się jedynego męskiego potomka po naszej najlep... rozwiń
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:12
undefined napisał:
Został wyrzucony Trela i jeszcze trochę nie będą tu mieli głosu takie skryby jak Burda ponieważ ich gadzinówki padną . Kiedy Soros zorientuje się że są mu nieprzydatne i ukróci kasę to sprzedajna skryba Burda będzie co najwyżej mogła opracowywać etykietki na chińskie nocniki.
 Został wyrzucony Treka przy oszczerstwach że sprzedawał konie "pod stołem" a teraz widać że to pisowscy następcy organizują wyprzedaże najcenniejszych koni poza aukcjami, po cichu i za psie pieniądze. Hipokryzja i zakłamanie typowe dla popleczników PiS.
 Został wyrzucony Treka przy oszczerstwach że sprzedawał konie "pod stołem" a teraz widać że to pisowscy następcy organizują wyprzedaże najcenniejszych koni poza aukcjami, po cichu i za psie pieniądze. Hipokryzja i zakłamanie typowe dla popleczników PiS. rozwiń
Avatar
PiS / 11 lutego 2018 o 14:52
Tak puszczą złodzieje po utracie koryta
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:05
"Dobra zmiana" dewastuje Polskę tak samo jak zdewastowała stadninę koni w Janowie. Jak mogliśmy dać się tak oszukać i powierzyć takim ludziom władzę?
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 12:57
my chłopoki z ZSLu tośmy dobrze dbaly o swoje interesy .
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 12:57
Pan były "przechodni" minister rolnictwa z BSL niech lepiej napisze kilka słów na temat koni, ale na temat upraw ekologicznych jakie wspólnie z partyjnymi (i nie tylko) koleżkami utworzył aby "żyło się lepiej...swoim". Poza sztandarowymi orzechami włoskimi szczytem przekręciarstwa było uznanie za uprawę ekologiczna dzikich czereśni. Nie jabłek czy gruszek, ale dzikich czereśni i polnych chwastów. Temat znany i udokumentowany kontrolami NIK. Oczywiści nikt nie został ukarany, a znawca wszystkich "zielonych - rolniczych" tematów gra rolę autorytetu w każdej dziedzinie. A tzw. usłużni idioci publikują bezkrytycznie każde bzdury, aby komentująca gawiedź pluła na siebie jadem, bo ten jest z takiej, a ten z innej nieprawomyślnej opcji politycznej. Trochę wstyd, ze czytanie propagandowych artykułów nie skłania do myślenia i obiektywnej oceny rzeczywistości.
Pan były "przechodni" minister rolnictwa z BSL niech lepiej napisze kilka słów na temat koni, ale na temat upraw ekologicznych jakie wspólnie z partyjnymi (i nie tylko) koleżkami utworzył aby "żyło się lepiej...swoim". Poza sztandarowymi orzechami włoskimi szczytem przekręciarstwa było uznanie za uprawę ekologiczna dzikich czereśni. Nie jabłek czy gruszek, ale dzikich czereśni i polnych chwastów. Temat znany i udokumentowany kontrolami NIK. Oczywiści nikt nie został ukarany, a znawca wszystkich "zielonych - rolniczyc... rozwiń
Avatar
PiS / 12 lutego 2018 o 10:16
PiS nie dorwał się do władzy, został wybrany przez wyborców i czy się tobie to podoba leasingu czy nie to jest wola suwerana. 
Avatar
Smutne / 12 lutego 2018 o 10:11
Brawo Panie Jurgiel, rozwalić stadniny w Janowie i Miachałowie tylko po to, żeby usatysfakcjnować chore ambicje kolegi senatora z Podlasia.
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:26
PiS napisał:
Tak puszczą złodzieje po utracie koryta
 Jedyni złodzieje w Janowie trafili tam gdy PiS dorwał się do koryta. Widać to po tym że teraz pod stołem, oficjalnie za grosze, wyprzedają najlepsze konie. Oskarżaliście Trelę o branie łapówek po to żeby sprzedawać konie tanio. Trela sprzedawał konie po 300tys. Euro. Obecny szef stadniny oddaje je po 30 tys. Kto tu bierze łapówki i sprzedaje konie za pół darmo?
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:20
undefined napisał:
Szef stadniny już zdementował takie nasi newsy ale małe GWno jak zawsze klepie PO nasiemu.
 To jego "zdementowanie" jest tylko kłamliwą wymówką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Najpierw ogłaszali że nie obchodzą ich pieniądze z aukcji tylko ochrona puli genetycznej a teraz poza aukcją sprzedają za grosze najcenniejsze konie. Prometeusz był jedynym ogierem po Pianissimie i żadne wykręty nie zmienią tego że właśnie się go pozbyli po cichu pod stołem. Co oni chcą sprzedawać na Pride of Poland skoro najcenniejszych koni wyzbywają się poza aukcją? Czemu pozbywają się jedynego męskiego potomka po naszej najlepszej klaczy? A przede wszystkim czemu pieprzysz coś o PO? Nikt z PO nie zarządzał stadniną. Za rządów PO doceniano rolę stadniny w promowaniu Polski i nie wsadzano tam partyjnego aparatczyka który nie ma pojęcia o hodowli koni właśnie dla tego żeby nie zniszczyć stadniny.
 To jego "zdementowanie" jest tylko kłamliwą wymówką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Najpierw ogłaszali że nie obchodzą ich pieniądze z aukcji tylko ochrona puli genetycznej a teraz poza aukcją sprzedają za grosze najcenniejsze konie. Prometeusz był jedynym ogierem po Pianissimie i żadne wykręty nie zmienią tego że właśnie się go pozbyli po cichu pod stołem. Co oni chcą sprzedawać na Pride of Poland skoro najcenniejszych koni wyzbywają się poza aukcją? Czemu pozbywają się jedynego męskiego potomka po naszej najlep... rozwiń
Avatar
Inteligenciuch / 12 lutego 2018 o 08:12
undefined napisał:
Został wyrzucony Trela i jeszcze trochę nie będą tu mieli głosu takie skryby jak Burda ponieważ ich gadzinówki padną . Kiedy Soros zorientuje się że są mu nieprzydatne i ukróci kasę to sprzedajna skryba Burda będzie co najwyżej mogła opracowywać etykietki na chińskie nocniki.
 Został wyrzucony Treka przy oszczerstwach że sprzedawał konie "pod stołem" a teraz widać że to pisowscy następcy organizują wyprzedaże najcenniejszych koni poza aukcjami, po cichu i za psie pieniądze. Hipokryzja i zakłamanie typowe dla popleczników PiS.
 Został wyrzucony Treka przy oszczerstwach że sprzedawał konie "pod stołem" a teraz widać że to pisowscy następcy organizują wyprzedaże najcenniejszych koni poza aukcjami, po cichu i za psie pieniądze. Hipokryzja i zakłamanie typowe dla popleczników PiS. rozwiń
Avatar
PiS / 11 lutego 2018 o 14:52
Tak puszczą złodzieje po utracie koryta
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:05
"Dobra zmiana" dewastuje Polskę tak samo jak zdewastowała stadninę koni w Janowie. Jak mogliśmy dać się tak oszukać i powierzyć takim ludziom władzę?
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 12:57
my chłopoki z ZSLu tośmy dobrze dbaly o swoje interesy .
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 12:57
Pan były "przechodni" minister rolnictwa z BSL niech lepiej napisze kilka słów na temat koni, ale na temat upraw ekologicznych jakie wspólnie z partyjnymi (i nie tylko) koleżkami utworzył aby "żyło się lepiej...swoim". Poza sztandarowymi orzechami włoskimi szczytem przekręciarstwa było uznanie za uprawę ekologiczna dzikich czereśni. Nie jabłek czy gruszek, ale dzikich czereśni i polnych chwastów. Temat znany i udokumentowany kontrolami NIK. Oczywiści nikt nie został ukarany, a znawca wszystkich "zielonych - rolniczych" tematów gra rolę autorytetu w każdej dziedzinie. A tzw. usłużni idioci publikują bezkrytycznie każde bzdury, aby komentująca gawiedź pluła na siebie jadem, bo ten jest z takiej, a ten z innej nieprawomyślnej opcji politycznej. Trochę wstyd, ze czytanie propagandowych artykułów nie skłania do myślenia i obiektywnej oceny rzeczywistości.
Pan były "przechodni" minister rolnictwa z BSL niech lepiej napisze kilka słów na temat koni, ale na temat upraw ekologicznych jakie wspólnie z partyjnymi (i nie tylko) koleżkami utworzył aby "żyło się lepiej...swoim". Poza sztandarowymi orzechami włoskimi szczytem przekręciarstwa było uznanie za uprawę ekologiczna dzikich czereśni. Nie jabłek czy gruszek, ale dzikich czereśni i polnych chwastów. Temat znany i udokumentowany kontrolami NIK. Oczywiści nikt nie został ukarany, a znawca wszystkich "zielonych - rolniczyc... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 11:51
Co za bzdurne tłumaczenia. Zarzucano Treli , że nie zabezpieczył należycie genów Pianissimy. Teraz jej wnuczki sprzedaje się bez odpowiedniej oprawy i marketingu. Może po to żeby syn senatora Dobrzyńskiego mógł sobie kupić wnuczkę Pianissimy. Rodzina żeńska Pianissimy jest licznie reprezentowana w Janowie, ale czy to nie właśnie z szamrajówki słynie stadnina najbardziej. Nie stać było stadniny na sprowadzenie Prometeusza to go sprzedali tłumacząc, że to ród saklawi. Co za bzdura!w końcu to syn Pianissimy, ojciec FA El Shawan też już nie żyje. Hodowcy polscy czekali na tego ogiera ponieważ jest bezpośrednim potomkiem Pianissimy. Nie każdy może mieć jej wnuczkę w bezpośredniej lini żeńskiej., więc użycie męskiego potomka Pianissimy wśród hodowcow prywatnych było wielce porządane. Nie rozumiem jak można było pozbawić takiej szansy polskich hodowców. A tłumaczenie że i tak Prometeusz ma kiepskie nasienie i nie da się go zamrozić to już zagranie poniżej pasa. To tym bardziej koń powinien wrócić i powinno się próbować wykorzystać jego świeże nasienie. Należałoby zapytać na co zostały wydane pieniądze zaoszczędzone przez poprzedników. Bo to co się słyszy to nasuwa wejście do stadnin co najmniej CBA. Gdzie się podziały niektóre ogiery?. Dlaczego ogier podarowany przez Bahrajn jest wystawiony na srzedaż przez jakiś pośredników niemieckich? Co się stało z białeckim ogierem Cefir? Dlaczego sk Michałów zamierza użyć sprowadzonych z zewnątrz ogierów saklawi, skoro wszem i wobec głosi się że mamy zalew saklawi?
Co za bzdurne tłumaczenia. Zarzucano Treli , że nie zabezpieczył należycie genów Pianissimy. Teraz jej wnuczki sprzedaje się bez odpowiedniej oprawy i marketingu. Może po to żeby syn senatora Dobrzyńskiego mógł sobie kupić wnuczkę Pianissimy. Rodzina żeńska Pianissimy jest licznie reprezentowana w Janowie, ale czy to nie właśnie z szamrajówki słynie stadnina najbardziej. Nie stać było stadniny na sprowadzenie Prometeusza to go sprzedali tłumacząc, że to ród saklawi. Co za bzdura!w końcu to syn Pianissimy, ojciec FA El Shawan też już nie żyje... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 33 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 210 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 127 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.