sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dalsze spory i zwolnienia w Spomleku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2008, 17:14

Narasta konflikt w Spółdzielczej Mleczarni "Spomlek” w Radzyniu Podlaskim. Trwa kampania zwolnień, oskarżeń i pomówień.

Były już pierwsze dymisje: najpierw prezes zwolnił z pracy sekretarkę. Potem do dymisji podał się wieloletni wiceprezes firmy Edward Bajko w czwartek pracę straciła Joanna Dośpiał kierowniczka działu surowcowego.

Wielu pracowników i rolników od dawna skarży się na złe traktowanie, przez kadrę mleczarni, niejasne kryteria ocen i przyznawania kredytów celowych. Niektórzy twierdzą, że w ten sposób są zmuszani do kupowania u konkretnych dostawców, że są oszukiwani, poniewierani i okłamywani.

Najwięcej gorzkich słów także w dyskusji toczącej się od połowy lipca na forum internetowym Dziennika skierowano pod adresem prezesa spółdzielni Szczepana Skomry i kierowniczki Joanny Dośpiał.

Edward Bajko wystosował list otwarty, w którym podaje powody swej decyzji. Postąpiłem tak wyjaśnia, by zaprotestować przeciw złemu zarządzaniu firmą, kłamstwu, promowaniu lizusostwa i donosicielstwa.

Mówi, że reagując tak na sygnały pokrzywdzonych chciał wygasić konflikt. Przerwać przyzwolenie na skandaliczne zachowanie kierowniczki, jej bezkarność i manipulowanie decyzjami prezesa. Nie zdradziłem go, tylko wypowiedziałem ślepe posłuszeństwo człowiekowi, który stracił kontakt z rzeczywistością, nie wyciągał wniosków z krytyki i na dał zbyt wiele władzy osobie, którą jej funkcja przerosła.

Prezes Szczepan Skomra choć w czwartek był w zakładzie, nie chciał z Dziennikiem Wschodnim rozmawiać w rozmawiać w odwecie za to, co napisali o nim na forum internetowym czytelnicy.

Tego dnia w pracy nie pojawiła się kierowniczka. Jak powiedział nam wtedy Leszek Dmowski - przewodniczący Rady Nadzorczej nie została zwolniona tylko złożyła wymówienie z pracy. Sam wycofuje się z udziału w konflikcie. Mówi, że sprawuje swoją funkcję dopiero od 2 miesięcy a pracowało mu się dobrze ze wszystkimi.

Załoga podzieliła się za zwolenników i przeciwników i popieranej przez Skomrę kierowniczki. Niektórzy domagają się zmiany szefa firmy po tym jak stanął po jej stronie. Równocześnie powstał komitet dla jej obrony. próby zorganizowania zebrania załogi i współpracujących z mleczarnia rolników oraz referendum.

W piątek o godz.10 zebrała się Rada Nadzorcza. Skończyła się po godz.15.
- Zgodnie z prawem spółdzielczym żadnych decyzji nie mogliśmy podjąć, bo zawiadomienia poszły za późno, powiedział przewodniczący Leszek Dmowski dodając, że rada zbierze się w ustawowym terminie, nie wcześniej niż po 7 dniach i wtedy można spodziewać się jakichś rozstrzygnięć.

Maria Balicka
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!