środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Demoralizacja i pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2002, 15:42
Autor: (pim)

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Białej Podlaskiej doszło do polemiki pomiędzy komendantem miejskim policji mł. inspektorem Waldemarem Pruskim, a Antonim Wasiukiem, przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych.

Drugi z nich jest bowiem od dłuższego czasu zainteresowany dlaczego Komenda Miejska Policji niezgodnie z przeznaczeniem wykorzystała część dotacji bialskiego samorządu
Jeszcze w 2000 roku Rada Miejska przekazała ponad 50 tys. zł na profilaktykę, zapobieganie demoralizacji wśród nieletnich w szkołach. Z tej sumy, zdaniem A. Wasiuka, tylko ok. 12 tys. zł wykorzystano na wspomniany cel, a pozostała kwota została wydatkowana niezgodnie z przeznaczeniem, na różne wydatki rzeczowe.
Radny skrytykował, że w danych Komendy Miejskiej Policji udostępnionych radzie nie znalazły się informacje o liczbie młodych ludzi zagrożonych narkomanią i demoralizacją. Gdyby zwiększała się ta liczba, wówczas problem źle wydanej dotacji samorządu, byłby jeszcze bardziej naganny.
Komendant W. Pruski uspokoił radnego, że wspomniane pieniądze samorządowe zostały przeznaczone m.in. na wyposażenie wydziału dochodzeniowo-śledczego, co może pośrednio wpłynąć na lepszą pracę policji. Podkreślił także, iż w Białej Podlaskiej demoralizacja młodzieży "jest na poziomie jak w innych powiatach”. Komendant zauważył, że nie widzi nasilenia, czy spadku tego zjawiska. Wskazał, iż przeciwdziałanie zależy od rodziców, nauczycieli i policjantów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!