wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Deskorolkowcy zrobieni na szaro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2007, 17:38

Bialczanie jeszcze poczekają na skatepark. Radni opozycji nie zgodzili się bowiem na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na jego budowę.

Chociaż magistrat zapewniał, że amatorzy deskorolki jeszcze w tym roku pojeżdżą na torze z prawdziwego zdarzenia.

W tym roku na budowę skateparku pójdzie zaledwie 125 tysięcy złotych. To stanowczo za mało na całą inwetycję. - Dlatego podczas czerwcowej sesji poprosiliśmy o dodatkowe 106 tys. zł na ten cel. Ale radni postanowili przekazać te pieniądze do rezerwy budżetowej na sfinansowanie prac geodezyjnych w planowanej podstrefie strefy gospodarczej - mówi Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta.
- Olali nas - mówi rozgoryczony Piotr Kuźmiuk, który od wielu miesięcy ze strony stowarzyszenia "CoJestMiasto” zajmował się poszukiwaniem profesjonalnych projektów skateparku. - Wykonałem wiele telefonów do różnych firm nie tylko w naszym kraju. Starałem się znaleźć odpowiedni projekt. Dzwoniłem po całym kraju i za granicę, żeby znaleźć odpowiedni projekt. A tu masz, kompletna klapa.
- Taką uchwałę przeforsowała opozycja - dodaje Waldemar Godlewski, zastępca prezydenta zajmujący się inwestycjami. - Skoro zabrała ona cześć pieniędzy przeznaczonych na skatepark, zdołamy tylko wykonać podłoże. W przyszłym roku będziemy rozważać, jakie elementy tam zamontujemy.
Radny Dariusz Stefaniuk, pełnomocnik Pis przyznaje, że zaproponował przeniesienie 106 tys. zł na podstrefę, gdyż zabrakło mu konkretnych informacji urzędników o lokalizacji skateparku. - Nie chcemy kasować tego obiektu. Nie przypuszczam jednak, że szybko powstanie. Poza tym nie wiem, czy dobrą opcją jest lokalizacja nad Krzną. Czy będzie tam dojeżdżać młodzież z całego miasta? - zastanawia się radny.
- W Zielonej Górze jest budowany trzeci skatepark. A u nas nic - mówi sympatyk deskorolki Wojciech Stec. - Pewnie, niech chłopaki dalej jeżdżą po ulicach. Dopiero jak dojdzie do tragedii, urzędasy pójdą po rozum do głowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!