niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Dla zagubionych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2001, 23:41
Autor: (otr)

Środowiskowy Punkt Konsultacyjny dla niedostosowanych dzieci i młodzieży otwiera Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Placówka będzie czynna od 14 września w każdy wtorek, środę i czwartek od 16.30 do 18.30.

- Narasta problem niedostosowania dzieci i młodzieży do zachodzących zmian społeczno-ekonomicznych. Duży odsetek nie doinformowanych i zagubionych młodych ludzi coraz częściej sięga po różnego rodzaju środki odurzające. Odnotowuje się również wzrost uzależnień od telewizji i Internetu oraz gier komputerowych. Efektem tego jest nieprzestrzeganie jakichkolwiek norm, wzrost agresywności, wandalizmu. Dyrekcja naszego zespołu szkół chcąc pomóc młodym ludziom oraz ich rodzinom uruchamia punkt konsultacyjny, w którym nieodpłatne dyżury będą pełnić psycholodzy, pedagodzy, prawnik, socjoterapeuta oraz kuratorzy zawodowy i rodzinny. Planowane są również dyżury policjantów - mówi Mirosława Perl, pedagog szkolny ZSO, pomysłodawczyni utworzenia nowej placówki wychowawczej.
W przedsięwzięcie jest już zaangażowanych 10 specjalistów z różnych dziedzin, ale chętni do współpracy jeszcze się przydadzą. Zainteresowani społeczną działalnością na rzecz młodzieży mogą się kontaktować z M. Perl pod numerem telefonu 342 69 61.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!