środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Dla zagubionych

Dodano: 9 września 2001, 23:41
Autor: (otr)

Środowiskowy Punkt Konsultacyjny dla niedostosowanych dzieci i młodzieży otwiera Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Placówka będzie czynna od 14 września w każdy wtorek, środę i czwartek od 16.30 do 18.30.

- Narasta problem niedostosowania dzieci i młodzieży do zachodzących zmian społeczno-ekonomicznych. Duży odsetek nie doinformowanych i zagubionych młodych ludzi coraz częściej sięga po różnego rodzaju środki odurzające. Odnotowuje się również wzrost uzależnień od telewizji i Internetu oraz gier komputerowych. Efektem tego jest nieprzestrzeganie jakichkolwiek norm, wzrost agresywności, wandalizmu. Dyrekcja naszego zespołu szkół chcąc pomóc młodym ludziom oraz ich rodzinom uruchamia punkt konsultacyjny, w którym nieodpłatne dyżury będą pełnić psycholodzy, pedagodzy, prawnik, socjoterapeuta oraz kuratorzy zawodowy i rodzinny. Planowane są również dyżury policjantów - mówi Mirosława Perl, pedagog szkolny ZSO, pomysłodawczyni utworzenia nowej placówki wychowawczej.
W przedsięwzięcie jest już zaangażowanych 10 specjalistów z różnych dziedzin, ale chętni do współpracy jeszcze się przydadzą. Zainteresowani społeczną działalnością na rzecz młodzieży mogą się kontaktować z M. Perl pod numerem telefonu 342 69 61.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24