piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Dlaczego miasto nie udostępnia umowy? Biała Samorządowa skarży do SKO

Dodano: 10 marca 2017, 15:43
Autor: Ewelina Burda

Miasto Biała Podlaska nie udostępniło Białej Samorządowej umowy inwestycyjnej na "Mieszkania Plus", dlatego stowarzyszenie złożyło skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Biała Samorządowa w lutym w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej skierowała kolejny już  wniosek do prezydenta miasta o udostępnienie umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a ZGL. Przypomnijmy, że prezydent miasta na portalu społecznościowym chwalił się 12 grudnia, że na Giełdzie Papierów Wartościowych taką umowę podpisał.

Tymczasem w odpowiedzi udzielonej stowarzyszeniu czytamy m.in. że „urząd miasta nie jest stroną wskazanej umowy oraz nie jest dysponentem tego dokumentu”. A złożony 12 grudnia podpis był „symboliczny”. Władze miasta odsyłają Białą Samorządową do Zakładu Gospodarki Lokalowej który jest we władaniu umowy.

– Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to niezwłocznie udostępnia wszystkie możliwe dokumenty i podejmuje dialog ze społeczeństwem, by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z podejmowaniem takich a nie innych decyzji i działań – uważa Paweł Polkowski, wiceprezes stowarzyszenia. – Nagminne jest lekceważenie mieszkańców oraz nie udzielanie odpowiedzi na pisma w terminach określonych przez przepisy prawa – dodaje.

Dlatego Biała Samorządowa skierowała skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – Dotyczy ona nieudostępnienia nam umowy inwestycyjnej zawartej z BGK Nieruchomości. Działamy zgodnie z prawem. Władze miasta powinny mieć wiedzę na ten temat. Interesuje nas kwestia gospodarowania majątkiem miejskim i zasad przekazania go do spółki celowej – tłumaczy Bogusław Broniewicz, szef stowarzyszenia. – Determinacji nam nie zabraknie – podkreśla.

Biała Podlaska jako jeden z pierwszych samorządów w Polsce przystąpiła do rządowego programu. Na półtorahektarowej działce przy ul. Jana II Kazimierza trzy lokalne firmy budują już trzy bloki ze 186 mieszkaniami. Prezes ZGL Bernadeta Puczka już wiele razy akcentowała w mediach że majątek miejski nie zubożał. W połowie roku mają być ogłoszone kryteria a następnie ruszyć ma nabór na mieszkania, które gotowe będą na początku 2018 roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Wielbiciel Alicji
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 marca 2017 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Och jak to trudno, jak trudno pogodzić się z faktami. Mam tylko nadzieję że stare nie wróci.
Rozwiń
Wielbiciel Alicji
Wielbiciel Alicji (12 marca 2017 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Liżemy rany pisząc gdzie sie da, szkoda tylko, że te teksty są żenujące. Co do radnych odpowiem już dziś, że większość zostanie ponownie wybrana. Jeżeli piszący nie wie, to trzeba mu powiedzieć, ponownie wybrano: Godlewskiego, Nowaka, Michalczuka, Sosnowskiego, Wilczewskiego, Chmiela, Kurasia, Nikołajczuka, Łagowską, Sadowskiego, Mincewicz, Konarskiego, Izdebski. Chyba wymieniłem wszystkich, jak widać powtarzalnośc jest duża. Kolejny żenujący wpis to pochwała p. Łagowskiej. Jaka jest p. Łagowska każdy widzi. To chyba wystarczający komentarz. I jeszcze pytanie, czy p. Jan Polkowski nie pracował w ZGL?
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2017 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W białej ładnie się dzieje!ludzie logo wy wybraliście?
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2017 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
'Trwaj chwilo, trwaj jesteś taka piękna' dla wszystkich Radnych. Jestem ciekaw, ilu Radnych zostanie w Radzie Miasta, po następnych wyborach.
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2017 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolegium z Jastrzębiem to słaba kontrola praworządności bialskich prezydentow i Polkowski powinien to wiedzieć, prawda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!