sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dmuchać w jedną trąbę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2002, 15:55

Zdolni uczniowie bialskiej PSM zasłynęli w regionie z sukcesów w konkursach instrumentalnych oraz, jako wchodzący w skład zespołu "Chwilka”, z występów w telewizyjnych konkursach piosenki. Niestety, zazwyczaj nie mogą kształcić się dalej.

Szkolnictwo artystyczne na południowym Podlasiu ogranicza się jedynie do szkół I stopnia.
Od dawna bezskuteczne okazują się zabiegi Macieja Robaka, dyrektora PSM o otwarcie bialskiej szkoły muzycznej II stopnia. Najpierw ten pomysł wspierał Zdzisław Bujnowski, dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej, jednak w marcu powiadomił, że nie ma możliwości otwarcia nowej szkoły II stopnia, gdyż brakuje pieniędzy w budżecie. Ministerstwo Kultury nie wyraziło zgody na otwarcie PSM II st. w Białej Podlaskiej argumentując to względami finansowymi i nie uwzględnieniem w planach resortu.
Dyrektor W. Robak prosił o wsparcie posła L Nikolskiego wskazując na to, że niektóre szkoły nie wykorzystują całości dotacji, a od nich można pozyskać dla bialskiej placówki zaoszczędzone pieniądze.
- Poziom nauczania w naszej szkole jest powyżej przeciętnej krajowej. Potwierdza to liczba uczestników i laureatów różnych konkursów. Szkoły o wiele większe i działające w dużych miastach często ustępują miejsca bialskiej szkole - mówi Maciej Robak.
W czerwcu ponownie poprosił Z. Bojnowskiego o przeanalizowania możliwości przekształcenia szkoły muzycznej. Znów otrzymał odpowiedź, że nie jest to możliwe.
Część rodziców postanowiła wspierać zabiegi dyrektora o przedłużenie kształcenia dzieci. Radny Riad Haidar także poszukuje sojuszników dla szkoły. Wkrótce Ministerstwo Kultury ponownie zajmie się tą sprawą. Zapytani przez nas parlamentarzyści nie umywają rąk od pomocy bialskiej PSM.
Poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk obiecał nam wspieranie tej idei. Poseł Lech Nikolski powiedział, że jeśli samorząd zadeklaruje dofinansowanie PSM, wtedy prawdopodobnie Ministerstwo Kultury zaakceptuje plany rozwoju szkoły. Oczekujemy też na opinię resortu (o którą poprosiliśmy) w tej sprawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!