piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Do czterech razy sztuka

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Ostateczne rozwiązanie uzyskał głośny w regionie spór pomiędzy dotychczasową dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim Jadwigą Wójcik a radzyńskim Zarządem Miasta. Burmistrz Józef Korulczyk poinformował nas, że wojewoda lubelski oddalił skargę wspomnianej nauczycielki na sierpniową decyzję zarządu odwołującą ją ze stanowiska dyrektora SP nr 1.
– Ostatecznie okazało się, że mieliśmy rację. Kiedy ktoś nie chce pracować i współdziałać z przełożonymi, nie powinien pełnić swej funkcji. Trzeba było wiele czasu, aby to potwierdzić. Przepisy oświatowe są fatalne. Przecież nie mogliśmy dojść swoich racji, choć pani dyrektor nie miała akceptacji zarządu i posiadała niezbyt dobrą ocenę kuratorium, to nie można było odwołać takiej osoby. Na uregulowaniu tej sprawy zyskała szkoła, w której już od początku września jest normalna praca – zaznaczył radzyński burmistrz.
Wcześniej opisywaliśmy jak J. Wójcik była aż cztery razy odwoływana przez Zarząd Miasta. Twierdziła, że jako osoba pochodząca z innego powiatu jest szykanowana od czasu, gdy na żądanie władz nie zgodziła się na swego zastępcę powołać wskazanej osoby. Obecnie SP nr 1 nie ma dyrektora. Został ogłoszony konkurs, który ma wyłonić nowego szefa. Teraz szkołą kieruje wicedyrektor Marian Marciniuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!