czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Do kina Łuków na "Wałęsę”

Dodano: 31 grudnia 2013, 13:13
Autor: eb

30 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie kina. Na zdjęciu Artur Mydlak (z lewej) dyrektor ŁOK-u oraz
30 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie kina. Na zdjęciu Artur Mydlak (z lewej) dyrektor ŁOK-u oraz

Nowe kino w Łukowie zaprasza na pierwsze projekcje. Już 3 stycznia widzowie zobaczą "Krainę lodu”, "Wałęsę. Człowieka z nadziei” oraz "Porachunki”.

30 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego, cyfrowego Kina Łuków. Taką nazwę wymyśliła Wanda Pszczółkowska.

W nagrodę otrzymała karnet na wybrane przez siebie seanse. Do 2011 roku w Łukowie działała "Oaza” - najstarsze, bo pamiętające przedwojenne czasy, kino na Lubelszczyźnie. Zbyt wysokie koszty utrzymania oraz stara technologia zmusiły władze Łukowa do zamknięcia obiektu. Okazuje się jednak, że kino powróciło do miasta, tym razem w wersji cyfrowej.

– To studyjne kino z 67 miejscami, dostosowane do potrzeb Łukowa- podkreśla burmistrz Dariusz Szustek. – Postaramy się o bieżący repertuar kinowy, niemniej jednak to w dużej mierze zależy od dystrybutorów, którzy dyktują warunki finansowe. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby przez trzy tygodnie grać tylko i wyłącznie "Hobbita” - przekonuje Artur Mydlak, dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury, organu nadzorującego kino. Burmistrz liczy na widownię szkolną.

– Współpracujemy ze szkołami, m.in. dlatego zaczynamy od "Wałęsy”. Później planujemy projekcje "Kamieni na szaniec”- zapowiada. Inwestycja w nowe cyfrowe kino kosztowała miasto ok. 772 tys. zł.

Bilety do kina kosztują od 12 do 19 zł. Repertuar można śledzić na stronie internetowej http://kino.lukow.pl/.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24