niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Do pracy najchętniej w mundurze. Tydzień kariery w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewelina Burda

Tydzień kariery w Białej Podlaskiej
Tydzień kariery w Białej Podlaskiej

Młodzi ludzie najchętniej pracowaliby w służbach mundurowych. Na pytanie, czy to dobry pomysł, pomogą im odpowiedzieć spotkania z przedstawicielami policji, straży pożarnej i granicznej.

A wszystko w ramach trwającego do 18 października Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. – Uczniowie są żywo zainteresowani doradztwem zawodowym, a także warsztatami związanymi z planowaniem kariery. Z naszego doświadczenia wynika, ze młodzież licealna z reguły deklaruje chęć kontynuowania nauki na studiach. Natomiast osoby z technikum znacznie częściej myślą o studiach w trybie zaocznym i jednoczesnym zatrudnieniu – mówi Renata Kowal z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy odbędą się m.in. spotkania z pracownikami Wojskowej Komendy Uzupełnień i Straży Granicznej (17 października).

– Ponadto, w środę przeprowadzimy warsztaty odnośnie wolontariatu, studiów i pracy za granicą. Młode osoby coraz częściej zwracają się do nas z zapytaniami dotyczącymi szans na znalezienie zatrudnienia w jednym z europejskich krajów – wyjaśnia Kowal.


Zwieńczeniem Tygodnia Kariery w Białej Podlaskiej będzie piątkowe spotkanie z pracownikami ZUS i ekspertami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. – Już w klasach szóstych szkoły podstawowej prowadzimy zajęcia z dziećmi i ich rodzicami. Dotyczą predyspozycji do przyszłego zawodu – podkreśla Bogumiła Zieńczuk, dyrektor poradni w Białej Podlaskiej. W ubiegłym roku pracownicy bialskiej placówki przebadali pod tym kątem ponad 2 tys. uczniów. – Działamy kompleksowo we wszystkich szkołach. Doradzamy nie tylko dzieciom, rozmawiamy również z rodzicami. I jedni, i drudzy są bardzo zainteresowani taką formą poradnictwa – przekonuje Zieńczuk.

Spotkania organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pokazują, że młodzież najczęściej chciałaby związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Tymczasem, dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy sugerują, że w naszym województwie brakuje sprzedawców i pracowników branży budowlanej.
Spotkania i warsztaty odbywają się w filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ul. Warszawskiej 14. Więcej szczegółów pod numerem tel. 83343 45 63.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!