środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Dobre, bo bialskie. Kto dostał wyróżnienie?

Dodano: 6 stycznia 2017, 20:45
Autor: (eb)

W tym roku to Międzyrzec Podlaski zgarnął najwięcej statuetek "Dobre, bo bialskie"/fot.E.Burda
W tym roku to Międzyrzec Podlaski zgarnął najwięcej statuetek "Dobre, bo bialskie"/fot.E.Burda

Już po raz siedemnasty władze powiatu bialskiego przyznały wyróżnienia "Dobre, bo bialskie". Największym zwycięzcą jest Międzyrzec Podlaski.

Statuetki dostają firmy, instytucje i samorządy które w ostatnim roku przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego oraz promocji powiatu bialskiego.

Liderem samorządności został Międzyrzec Podlaski. - To sukces nas wszystkich, nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie władz powiatu i sejmiku województwa lubelskiego. Dzięki temu możemy pozyskiwać inwestorów, a później ułatwiać im  funkcjonowanie w mieście - mówił podczas odbioru statuetki burmistrz Zbigniew Kot. - Jesteśmy coraz bliżej budowy obwodnicy miasta. To wizja rozwoju możliwa do zrealizowania - dodaje. Miasto może się pochwalić kompleksowo uzbrojonymi  terenami inwestycyjnymi, stosuje też ulgi w podatku od nieruchomości oraz niskie stawki podatku od środków transportu. W ubiegłym roku, największy producent ciastek w regionie Europy wschodniej , firma Dr Gerard przeniosła swoją siedzibę właśnie do Międzyrzeca Podlaskiego, z kolei Vito Polska, producent okien i drzwi szykuje się do budowy hali w mieście. 

Marka "Dobre, bo bialskie" trafiła też do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Międzyrzeca Podlaskiego, spółki Fedro z Szóstki (gm. Drelów), gospodarstwa rolnego uprawy pieczarek Anny i Andrzeja Śledziów z Międzyrzeca Podlaskiego a także Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” z Białej Podlaskiej.- Kiedy przejmowałem zarząd, spółka nie miała kapitału, infrastruktura była wyeksploatowana. Ale dzięki naszej determinacji pozyskaliśmy środki zewnętrzne na ważne strategiczne projekty, m.in. budowę kompostowni i modernizację oczyszczalni- podkreśla Wojciech Jędruchniewicz dyrektor międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Z kolei, Andrzej Śledź wraz z żoną Anną uprawą pieczarek zajmują się od 12 lat. - To był pomysł żony. Dzisiaj zatrudniamy ponad 100 osób. Produkcję mamy w Międzyrzecu, a filie w Siedlcach i w Rumunii, gdzie sprzedajemy dużą część pieczarek. Mamy wszystkie możliwe certyfikaty potrzebne do produkcji i sprzedaży - zaznacza na koniec Andrzej Śledź.

Czytaj więcej o: Dobre bo bialskie wyróżnienia
Wuj Tom
q
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wuj Tom
Wuj Tom (9 stycznia 2017 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze funkcjonującą firmą jest Pogotowie Ratunkowe. Nowoczesny sprzęt, ratownicy o wysokich kwalifikacjach, sprawne działanie, kopetentne dyspozytorki z wysokimi umijętnościami koordynacji pracy jednostek ratowniczych. Dobrze przebiega wspólpraca ze Strażą, Policją, Oddziałem Ratunkowym Szpitala. Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że firma spełnia wszyskie standardy na poziomie europejskim. Widać również porządek w jednostce i jej filjach.  Firma pracuje od lat nad wizerunkiem i zaufaniem społeczeństwa do jej skutecznego działania. Myślę, że pracownicy zapracowali na szacunek. Należy się im uznanie i wyróżnienie ze strony wladz i społeczeństwa.
Rozwiń
q
q (8 stycznia 2017 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Białej niby jaką firmę można nagrodzić? czekam na propozycje :)
straż wiejska
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2017 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Białej niby jaką firmę można nagrodzić? czekam na propozycje :)
Rozwiń
Boryna
Boryna (7 stycznia 2017 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwa dni zimy, a w Międzyrzecu wszystko lśni jak lustro. Chodniki odśnieżone byle jak nie posypane piachem, a na przejściach dla pieszych wyślizgane zejścia. Na jezdniach ulic zajeżdżony śnieg i można oglądać piruety tych którzy się śpieszą albo chcą przebiec przed nadjeżdżającym samochodem. Taka jest rzeczywistość, może oszczędność urzędu na utrzymaniu dróg i chodników. Wojtek też tego nie widzi bo jest w Mińsku. Pan Kot cieszy się sukcesów, a ja siarczyście przeklinam tych nieudaczników, którzy nie potrafią zadbać o tak wiadome i podstawowe rzeczy związane z bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Czekam na odwilż.  
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2017 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten konkurs powinien zmienić nazwę na "Dobre bo międzyrzeckie". Starosta i wice umieszczając wśród tzw. laureatów 4 z Międzyrzeca i okolic pokazali że Powiat Bialski mają serdecznie w d... Takiej arogancji nie było nawet za Łazowskiego. Wstyd i kompromitacja.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!