poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

"Dobre, bo bialskie". Starosta nagradza firmy i instytucje

Dodano: 10 stycznia 2016, 22:31
Autor: Ewelina Burda

Statuetki "Dobre, bo bialskie" Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej przyznaje od 2000 roku (fot. Ewelina Burda)
Statuetki "Dobre, bo bialskie" Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej przyznaje od 2000 roku (fot. Ewelina Burda)

Są "dobre, bo bialskie". Mowa o firmach i instytucjach które co roku wyróżnia starostwo powiatowe w Białej Podlaskiej.

W piątek statuetkę "Dobre, bo bialskie" otrzymali: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, kompleks Dwór Droblin, firma Kojpasz oraz muzyk ludowy  Zdzisław Marczuk. Natomiast  Liderem Samorządności zostało miasto Terespol.

- Nagroda ma swój prestiż i uznanie. To już 16. edycja konkursu, a my ciągle mamy kogo nagradzać. To firmy i osoby które w pełni zasługują na wyróżnienie - mówi starosta bialski Tadeusz Łazowski.

Laureaci przyznają, że takie nagrody motywują do dalszej pracy. - To miłe, że zostaliśmy zauważeni, że nasza praca nie idzie na marne - podkreśla Tadeusz Kossowski, współwłaściciel firmy Kojpasz z Wisznic. - Zaczynaliśmy od mieszalni pasz, później poszerzyliśmy ofertę o środki ochrony roślin, nawozy a także części do maszyn - dodaje Kossowski. Jego firma zatrudnia ok. 40 osób. Działa na rynku polskim.

Z kolei, Bialskopodlaska Izba Gospodarcza powstała w 1990 roku jako jedna z pierwszych takich izb założonych w wolnej Polsce. Obecnie BPIG skupia ok. 100 małych i średnich przedsiębiorstw. - Chcemy swoją działalnością przysłużyć się rozwojowi przedsiębiorczości w regionie - mówi prezes izby Eugeniusz Izdebski. - Powiat bialski ma potencjał, ale wciąż nie do końca wykorzystany. Chodzi głównie o położenie przy głównych szlakach komunikacyjnych, tuż przy granicy - zauważa Izdebski. Izba współpracuje z samorządami, a także podobnymi izbami na Ukrainie, Białorusi czy we Francji.

Starosta docenił też miasto Terespol. - Pomimo tego, że budżet mamy niewielki na poziomie 15-16 mln zł, rozwijamy sie dynamicznie dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym - podkreśla burmistrz Jacek Danieluk. - Przez ostatnie osiem lat pozyskaliśmy bezpośrednio albo pośrednio ponad 80 mln zł. Każda inwestycja nas cieszy. Rozwój miasta widoczny jest gołym okiem - uważa burmistrz.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 stycznia 2016 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za rozmach: nie ma nawet 10 dobrych firm? Nie ma czyt
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!