piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Droższa nowa władza

Dodano: 21 listopada 2002, 18:43
Autor: (juwi)

Obradowała nowa rada gminy Krzywda. Sesja miała burzliwy przebieg, mimo że w programie znalazł się tylko wybór przewodniczącego i wysokość diet, obrady trwały trzy i pół godziny.

Nową przewodniczącą została Barbara Korczak a jej zastępcą Ryszard Kędra. Ustalona została wyskość diet. W odróżnieniu od szeregowych radnych, którzy wciąż dostają wynagrodzenie na starych zasadach (100 złotych za jedno posiedzenie) wzrosły płace przewodniczącego, zastępcy i przewodniczących stałych komisji. Cała grupa będzie pobierać stałe miesięczne wynagrodzenie w formie ryczałtu, bez względu na ilość posiedzeń (rada minionej kadencji zbierała się średnio raz na 6-7 tygodni - red.). Ryczałt przewodniczącego wzrósł z 800 do tysiąca złotych. Jego zastępca dostanie, co miesiąc już nie 500, ale 800 złotych. Gminę więcej będzie kosztować też opłacenie przewodniczących komisji, którzy wcześniej pobierali diety za posiedzenia komisji i rady. Teraz dostaną miesięczne ryczałty po 500 złotych.
W sąsiedniej gminie Adamów także w tym tygodniu obradował samorząd. Przez kolejną kadencję przewodniczącą rady będzie Jadwiga Piszcz. Wiceprzewodniczącymi wybrano Krzysztofa Stępniaka i Marzenę Borkowską. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Józef Lemieszek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24