sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dubler załatwił prawko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2006, 18:42

Policja poszukuje mężczyzny, który w bialskim WORD zdawał egzaminy za osoby starające się o otrzymanie prawa jazdy. Proceder wykryli pracownicy starostwa w Pruszkowie, gdzie po odbiór dokumentu zgłosił się zleceniodawca usługi.

Po prawo jazdy Piotra Cz. przyszedł mężczyzna, który twierdził,
że zdawał egzamin praktyczny w Warszawie. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie byli wyjątkowo czujni. Nie zgadzały się podawane przez mężczyznę informacje o tym, gdzie był egzaminowany. Interesant twierdził, że w Warszawie, a tymczasem jego dane figurowały aż w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Ich wątpliwości potwierdzili urzędnicy z Białej Podlaskiej.
– Sprawdziliśmy czerwcowe nagrania z kamery. Okazało się,
że Piotr Cz. ma dwie twarze. Kto inny zdawał egzamin, a kto inny zgłosił się po odbiór prawa jazdy – mówi Janusz Denisiuk, dyrektor bialskiego WORD.
Egzaminatorzy zaczęli więc uważniej przyglądać się zdającym. I trafili na kolejne oszustwo. Mężczyzna, który w czerwcu podawał się na egzaminie za Piotra Cz. z Pruszkowa, 14 lipca był Wacławem Cz.
– Kiedy egzaminator zaczął wypytywać go o ojca i matkę oraz numer PESEL, oszust pogubił się. Zorientował się jednak, że został zdemaskowany. Zostawił dowód osobisty i uciekł. Okazało się, że dowód był sfałszowany – mówi dyrektor Denisiuk.
Ale zniknął nie tylko Piotr Cz. vel Wacław Cz. Nie stawiły się inne osoby z Pruszkowa zapisane tego dnia na egzamin w bialskim ośrodku. Policja przypuszcza więc, że w Białej Podlaskiej działała szajka dublerów. Przystąpiła więc do szczegółowej analizy dokumentów egzaminacyjnych. (pim)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!