wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Duża rodzina będzie mogła skorzystać z biletów ulgowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 17:35

Każdy, kto będzie chciał zaoferować dużym rodzinom ulgi na zakup towarów i usług, będzie musiał podp
Każdy, kto będzie chciał zaoferować dużym rodzinom ulgi na zakup towarów i usług, będzie musiał podp

Rodziny wielodzietne w Białej Podlaskiej będą mogły korzystać z ulgowych biletów w autobusach i na płatnych imprezach organizowanych miejskie instytucje.

Urząd Miasta przygotowuje właśnie uchwałę w tej sprawie. Radni mają głosować w tej sprawie na najbliższej sesji.

Program "Duża Rodzina” będzie skierowany do wielodzietnych rodzin: naturalnych i zastępczych z terenu miasta. Będą z niego korzystały te rodziny, w których jest co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat. W przypadku osób studiujących oraz dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica, górną granicą wieku jest 25 rok życia.

– Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie osobom z rodzin wielodzietnych dostępności do działań kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, a także promocja i koordynacja systemu zniżek udzielanych rodzinom uczestniczącym w programie przez jego partnerów – informuje Łukasz Hodun z bialskiego Urzędu Miasta.

W praktyce to oznacza, że wielodzietne rodziny będą korzystały z ulgowych biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez miejskie instytucje. Ale szczegóły są jeszcze do dopracowania. – Na pewno będziemy jeszcze ustalać, jak to będzie funkcjonowało w rzeczywistości – mówi Małgorzata Kadłubowska, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury.

Rodziny "trzy plus” mają również korzystać z ulg w komunikacji miejskiej. – Zamysł jest taki, aby umożliwić zakup okresowych biletów 30-dniowych po bardzo atrakcyjnej cenie, nawet niższej niż obowiązująca obecnie na bilety ulgowe – mówi Tadeusz Ułanowicz, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej. – Mamy świadomość, że to będzie jedna z ważniejszych atrakcji programu "Duża Rodzina”.

Ile osób będzie mogło skorzystać z tych zniżek? – 588 rodzin, które mają troje i więcej dzieci, korzysta w tym momencie ze świadczeń rodzinnych – informuje Łucja Samociuk, kierownik Referatu Świadczeń Socjalnych w bialskim magistracie.

Ale nie tylko te osoby będą objęte programem, bo Urząd Miasta nie zamierza tutaj wprowadzać żadnego kryterium dochodowego. Prawo do zniżek będą mieli wszyscy członkowie rodzin "trzy plus” z terenu miasta bez względu na dochody, ani na to, czy korzystają z zasiłków.

Będą musieli tylko wyrobić sobie kartę "Dużej Rodziny”. Żeby ją otrzymać, będzie trzeba złożyć wniosek w Urzędzie Miasta. Karty będą wydawane od 1 stycznia 2013 r. na jeden rok lub na krócej, tj. na okres spełniania przez daną osobę warunków uczestnictwa w programie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!