czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Duże zainteresowanie "500 Plus" w Białej Podlaskiej

Dodano: 6 kwietnia 2016, 17:52
Autor: eb

fot. UM Biała Podlaska
fot. UM Biała Podlaska

Do wtorku w Białej Podlaskiej mieszkańcy złożyli już ponad 1 tys. wniosków w ramach programu „Rodzina 500 Plus”.

– To blisko połowa z wszystkich uprawnionych – mówi Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

W sumie do bialskich rodzin trafi 29 mln zł rocznie. – Co ciekawe, duże zainteresowanie nie przełożyło się na kolejki i długie oczekiwanie, bo dokumenty można złożyć w MOPS, urzędzie miasta i Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Wnioski przyjmują także sekretariaty bialskich szkół i przedszkoli – dodaje rzecznik.

Władze miasta zapewniają, że Biała Podlaska jest dobrze przygotowana do realizacji programu, m.in. dzięki spotkaniom informacyjnym, który odbyły się w szkołach. Obyło się też bez dodatkowego zatrudnienia pracowników.

Do obsługi „Rodzina 500 plus” oddelegowano 10 osób. To zarówno pracownicy MOPS, jak i Referatu Świadczeń Socjalnych, który został przeniesiony do siedziby MOPS.

Gdzie składać wnioski w Białej Podlaskiej?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 24, tel. 341 68 44, poniedziałek-piątek, 7:30 - 15.30; Urząd Miasta, ul. Piłsudskiego 3, sala obsługi klienta, poniedziałek-piątek 8:00 - 16.00; Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul Łazienna 3, poniedziałek-piątek 9:00 - 16.00; sekretariaty szkół.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska Rodzina 500 plus
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Program 500+ w Radzyniu Podlaskim - składanie wniosków odbywa się tempem żółwia, niech burmistrz Radzynia weźmie się w końcu za pracowników MOPS-u a mianowicie: -w pokojach brak jest pracowników, ludzie czekają po kilka godzin na złożenie wniosku 500+, petentów obsługuję tylko jedna Pani a reszta łazi po korytarzach z kubkami w ręku. Godziny przyjęć od 9 do 14-tej i tak trzeba przychodzić po kilka razy bo na trzy stanowiska do obsługi wniosków, dwa stanowiska są puste. Jeśli nie ma kompetentnych pracowników to należy zwolnić obiboków a na ich miejsce przyjąć nowych, którzy chętnie będą pracować na wolnych stanowiskach. Polecam zrobić audyt który zmobilizuje tych leni do pracy. Czas najwyższy zacząć pracować a nie traktować petentów jako zło konieczne. Pracownicy MOPS-u mają wielki problem z udzieleniem pomocy w wypełnianiu wniosków, według nich : "Tam wszystko jest napisane" ale od tego są żeby wytłumaczyć zawiłości prawne dotyczące wniosku. Żenada!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!