czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Duże zainteresowanie "500 Plus" w Białej Podlaskiej

Dodano: 6 kwietnia 2016, 17:52
Autor: eb

fot. UM Biała Podlaska
fot. UM Biała Podlaska

Do wtorku w Białej Podlaskiej mieszkańcy złożyli już ponad 1 tys. wniosków w ramach programu „Rodzina 500 Plus”.

– To blisko połowa z wszystkich uprawnionych – mówi Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

W sumie do bialskich rodzin trafi 29 mln zł rocznie. – Co ciekawe, duże zainteresowanie nie przełożyło się na kolejki i długie oczekiwanie, bo dokumenty można złożyć w MOPS, urzędzie miasta i Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Wnioski przyjmują także sekretariaty bialskich szkół i przedszkoli – dodaje rzecznik.

Władze miasta zapewniają, że Biała Podlaska jest dobrze przygotowana do realizacji programu, m.in. dzięki spotkaniom informacyjnym, który odbyły się w szkołach. Obyło się też bez dodatkowego zatrudnienia pracowników.

Do obsługi „Rodzina 500 plus” oddelegowano 10 osób. To zarówno pracownicy MOPS, jak i Referatu Świadczeń Socjalnych, który został przeniesiony do siedziby MOPS.

Gdzie składać wnioski w Białej Podlaskiej?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 24, tel. 341 68 44, poniedziałek-piątek, 7:30 - 15.30; Urząd Miasta, ul. Piłsudskiego 3, sala obsługi klienta, poniedziałek-piątek 8:00 - 16.00; Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul Łazienna 3, poniedziałek-piątek 9:00 - 16.00; sekretariaty szkół.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska Rodzina 500 plus
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Program 500+ w Radzyniu Podlaskim - składanie wniosków odbywa się tempem żółwia, niech burmistrz Radzynia weźmie się w końcu za pracowników MOPS-u a mianowicie: -w pokojach brak jest pracowników, ludzie czekają po kilka godzin na złożenie wniosku 500+, petentów obsługuję tylko jedna Pani a reszta łazi po korytarzach z kubkami w ręku. Godziny przyjęć od 9 do 14-tej i tak trzeba przychodzić po kilka razy bo na trzy stanowiska do obsługi wniosków, dwa stanowiska są puste. Jeśli nie ma kompetentnych pracowników to należy zwolnić obiboków a na ich miejsce przyjąć nowych, którzy chętnie będą pracować na wolnych stanowiskach. Polecam zrobić audyt który zmobilizuje tych leni do pracy. Czas najwyższy zacząć pracować a nie traktować petentów jako zło konieczne. Pracownicy MOPS-u mają wielki problem z udzieleniem pomocy w wypełnianiu wniosków, według nich : "Tam wszystko jest napisane" ale od tego są żeby wytłumaczyć zawiłości prawne dotyczące wniosku. Żenada!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!