poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Dwupoziomowe skrzyżowanie w miejsce przejazdu kolejowego. Kiedy powstanie?

Dodano: 11 grudnia 2016, 14:50
Autor: Ewelina Burda

Skrzyżowanie ma powstać w przebiegu ul. Lubelskiej i Witoroskiej (fot. Google Street View)
Skrzyżowanie ma powstać w przebiegu ul. Lubelskiej i Witoroskiej (fot. Google Street View)

Co z wiaduktem na ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej? Kiedy ruszą prace? - dopytuje nasza czytelniczka. Miasto zapewnia że dopełniło wszelkich formalności. Teraz krok należy do PKP Polskich Linii Kolejowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

We wrześniu ubiegłego roku miasto zawarło w tej sprawie porozumienie z PKP PLK. – Wykonaliśmy część projektu budowlanego. Zrobiliśmy wszystko co leży po naszej stronie. Teraz wszystko zależy od kalendarza PKP – podkreśla Dariusz Stefaniuk, prezydent miasta.

Kolej chce w miejscu przejazdu kolejowego zbudować dwupoziomowe skrzyżowanie aby zwiększyć bezpieczeństwo, bo ulica Lubelska to jedna z ważniejszych "wylotówek” miasta. O korki w tym miejscu nie trudno. Miasto wynegocjowało z PKP umowę w ramach której nie musi dokładać do budowy inwestycji. – Kosztowało to naszych urzędników sporo uzgodnień, bo to sprawa wszystkich sieci, tych  drogowych i kolejowych – tłumaczy prezydent.

Skrzyżowanie ma powstać w przebiegu ul. Lubelskiej i Witoroskiej. – Wszystkie formalności ze strony Polskich Linii Kolejowych zostały już dopełnione. Zgodnie z porozumieniem gmina miejska miała przekazać PKP PLK decyzję Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), jednak do chwili obecnej takiej decyzji nie otrzymaliśmy. Gmina przekazała nam informację, że możemy się jej spodziewać do końca grudnia – mówi z kolei Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP PLK.

– Wszystkie dokumenty, które zobowiązało się przygotować miasto, zostały przygotowane. Czekamy na decyzję Urzędu Wojewódzkiego, który wydaje ZRID. Gdy ją otrzymamy, niezwłocznie zostanie przekazana PKP. Należy jednak podkreślić, że wszystko toczy się zgodnie z postanowieniami porozumienia – odpowiada Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Po jej otrzymaniu PKP PLK przystąpi do prac. – Budowa wiaduktu będzie realizowana w ramach programu „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol”. Termin realizacji robót planowany jest na lata 2017-2020 – zapowiada Kwasiborski. 

Na przygotowanie projektu budowlanego inwestycji miasto wydało 156 tys. zł.

Darek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Darek
Darek (12 grudnia 2016 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się, że o wiele ważniejsze byłoby dokończenie obowodnicy wschodniej do lotniska niż wiaduktu na Lubelskiej. 
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To są bzdety. Łomaska to" Najważniejsza" wylotówka na Lublin, bo innej nie ma. Trzeba wywiązać się z obietnicy wyborczej i zbudować wschodnią obwodnicę. Wtedy przejazd na Łomaskiej będzie potrzebny tylko po to aby dojechać do schroniska dla psów na Olszowej. Wiadukt trzeba zbudować w Sidorkach, na przedłużeniu Al Solidarności. Na dwa wiadukty w Białej nie będzie stać PKP. Co potem, budować za własne, miejskie pieniądze ? A skąd je wziąć, jak nie ma na łatanie dziur w drogach ? tut
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 18:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto dopełniło formalności. Sporządzono stosowną notatkę służbową i podpisano.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast budować estakadę, wystarczy zrobić przejazd kolejowy z rogatkami. Zaoszczędzone pieniądze przez PKP można by przerzucić na promocje na bilety.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest tzw. "wstyd miasta" ale też z winy skarbu państwa wszak PKP jest państwowe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!