niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dyrektor bialskiego szpitala najlepszym menedżerem 2015 roku

Dodano: 8 stycznia 2016, 07:46
Autor: Ewelina Burda

Dyrektor WSzS w Białej Podlaskiej Dariusz Oleński/ fot. archiwum
Dyrektor WSzS w Białej Podlaskiej Dariusz Oleński/ fot. archiwum

Dariusz Oleński Menedżerem Roku 2015 w Ochronie Zdrowia. Dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej został laureatem konkursu w kategorii placówek publicznych.

Mowa o konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”, który od 15 lat organizują Wydawnictwo Termedia i redakcja „Menedżera Zdrowia”. „Naszym celem od początku było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie”- czytamy na stronie organizatorów.

Konkurs rozpisany jest na osiem kategorii. Laureatów wybiera blisko 30-osobowa kapitała, w skład której wchodzą wpływowe osoby ze świata medycyny, m.in. byli ministrowie zdrowia, wybitni naukowcy oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej został Menedżerem Roku 2015 w Ochronie Zdrowia  w kategorii  placówek publicznych. W uzasadnieniu czytamy m.in. że : „W szpitalu kierowanym przez Dariusza Oleńskiego w latach od 2004 do 2014 nastąpił wzrost przychodów z około 38 milionów w 2004 roku, do około 130 milionów 2014 roku”. Kapituła doceniła też, że szpital  otrzymał „Złote Godło Quality International 2015 w kategorii QI ORDER – zarządzanie najwyższej jakości” i nagrodę „Kryształy Przetargów Publicznych 2015”.  Przypomnijmy też, że w rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz „Rzeczpospolitej” bialski szpital znalazł się czołówce  najlepszych placówek medycznych w Polsce.

– Ktoś złożył moją kandydaturę do konkursu, ale nie wiem kto – przyznaje dyrektor Dariusz Oleński. Co zdecydowało o sukcesie? – To przede wszystkim dobry wynik i płynność finansowa szpitala, a do tego sprawność organizacyjna placówki – tłumaczy dyrektor. – W ostatnich latach udało nam się zrealizować inwestycje za grubo ponad 100 mln zł. To one podnoszą jakość świadczeń i poprawiają dostępność dla pacjentów – podkreśla Oleński. Mowa m.in. o Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych. – Mamy tu duże możliwości diagnostyczne – potwierdza dyrektor placówki. – Do pacjentów staramy się podchodzić przede wszystkim po ludzku, nie zawsze przez pryzmat cyfr które płyną z NFZ - dodaje Dariusz Oleński.

Finałowa gala konkursu odbędzie się 13 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie.  

Czytaj więcej o: zdrowie szpital Dariusz Oleński
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co z tego ? Jak nie ma w tym szpitalu na wysokim poziomie lekarzy, strach tam sie kłaść . To raczej rzeźnia a nie szpital.
Rozwiń
Gość
Gość (10 stycznia 2016 o 00:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego naskakujecie na ten sukces? boli was dupa że udało się tak wielkie pieniądze wpompowac w ten szpital? mnie osobiście nie, ponieważ inne szpitale w okolicy mogłyby wziąć przykład zagryźć zęby i też się o coś postarać a trole niech zamilkną. serdecznie pozdrawiam i gratuluję mieszkaniec mc podl.
Rozwiń
Gość
Gość (10 stycznia 2016 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
btak lomentatarza
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2016 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ściany nie leczą.... A konowały won !
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2016 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W jaki sposób "zarobiono" te pieniądze? Szpitale maja leczyć i "wychodzić na zero" póki są dotowane z publicznych pieniędzy. Czy szpital prowadzi komercyjną działalność? Czy zniechęcanie pacjentowi badań,( długi czas oczekiwania) i leczenie rękami oraz na "oko" to forma oszczędzania pieniędzy ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!