środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Dyrektorzy na stołkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2002, 17:53

Wiadomo już, kto będzie od września szefował większości placówek oświatowych w Łukowie. Zarząd miasta podjął decyzję co do obsadzenia większości stanowisk, na które wcześniej ogłosił konkursy. Starostwo, poza jednym wyjątkiem, zrezynowało z konkursów w swoich szkołach.

Zarząd miasta postanowił o obsadzie dyrektorskich stanowisk w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach. - Nie będzie większych zmian w gimnazjach, dyrektorzy tych placówek nie zmienią się - zapowiedziała zastępczyni burmistrza Elżbieta Bednaruk. Szefem w gimnazjum nr 1 będzie nadal Irmina Szymanowicz, gimnazjum nr 2 nadal będzie zarządzał Marek Kosiński, a nr 3 Sławomir Różalski. Zarząd wybrał też dyrektorów przedszkoli, są wśród nich: Zofia Grzegrzółka (przedszkole nr 1), Jolanta Sosnowska (nr 2), Grażyna Słomka (nr3), Kazimiera Woźniak (nr 4), Anna Zielińska (nr 6) i Iwona Kamińska (nr7). Starostwo rozstrzygnęło też sprawę obsady stanowisk dyrektorów szkół. Kadencje kończą się 30 sierpnia dyrektorom ZSZ nr 1Mirosławowi Antonowowi, LO Im. Tadeusza Kościuszki Stanisławowi Trwodze, ZSR w Radoryżu Smolanym Jerzemu Jóźwikowi, ZS w Stoczku Małgorzacie Gołęgowskiej, ZS w Adamowie Stanisławowi Wosiowi i ZSR w Łukowie Annie Pietrzak.
Starostwo zrezygnowało z ogłaszaniu konkursów na nową kadencję i postanowiło przedłużyć je starym dyrektorom, bo sprawdzili się na swoich funkcjach i spełniają ustawowe wymogi.
Będzie tylko konkurs na dyrektora ZSZ nr 2., bo obecna dyrektor Teresa Wojciuk - odwrotnie niż reszta dyrektorów - nie była wcześniej powołana z konkursu.
W ramach naboru do większości szkół ponadgimnazjlnych, które są pod opieką starostwa wpłynęło prawie dwa razy więcej podań, niż przygotowano miejsc.Zdaniem naczelnika wydziału oświaty i sportu w starostwie Henryka Lipca wiąże się to z tym,że uczniowie mogą w tym roku składać podania do więcej niż jednej szkoły.
- Powiat przygotował wstępnie podział ilości nowych oddziałów w poszczególnych szkołach i teraz czekamy na efekt naboru, bo z tego co wiemy, w kilku szkołach, a przede wszystkim z Zespole Szkół w Rolniczych w Łukowie, gdzie na 170 miejsc jest już prawie 500 podań i I LO im. Tadeusza Kościuszki, podań jest już dwa razy tyle, co miejsc. Nie wiemy jeszcze, jak jest w terenie. Te liczby są jeszcze niewiarygodne, bo uczeń ma prawo złożyć podanie do kilku szkół. Potem połowa uczniów może zrezygnować. Po zakończeniu przez szkoły naborów prawdopodobnie będzie przemieszczenie, może być też tak,że zarząd powiatu zwiększy liczbę oddziałów klas w zależności od potrzeb - mówi Henryk Lipiec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamrła oja bacia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!