sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Dziury jak na placu u marszałka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2008, 16:43

Parking i drogi dojazdowe do budynku bialskiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego są w coraz gorszym stanie.

Takich dziur w asfalcie nie ma chyba nigdzie w Białej Podlaskiej.

- Czasami tamtędy przejeżdżam i zawsze się zastanawiam: dlaczego przez lata władze wojewódzkie nie mogą zrobić porządku nawet przy swojej delegaturze. To jak w takim razie mają zadbać o całą Lubelszczyznę? - dopytuje się pan Adam, mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Fatalny stan parkingu i dróg dojazdowych od dawna leży na sercu Edwardowi Borodijukowi. Miejski radny trzy miesiące temu złożył interpelację w tej sprawie.

- Tan plac i droga przynoszą ujmę naszemu miastu. Wiele osób przyjeżdża tu z innych miejscowości do lekarzy, przychodni rehabilitacyjnej czy szkoły rzemieślniczej. Skąd mają wiedzieć, że ten teren i budynek należą do władz Lubelszczyzny? Złorzeczą na dziury i wyboje w asfalcie. A winą za taki stan rzeczy obarczają miejski samorząd. Urzędnikom z Białej Podlaskiej to chwały nie przynosi - mówi Edward Borodijuk.

Na przełomie maja i czerwca radny zaapelował do bialskiego prezydenta o ustalenie, kto odpowiada za doły w drodze dojazdowej do rentgena. Prezydent Andrzej Czapski przyznał, że jej stan jest tragiczny” i obiecał zaapelować do Urzędu Marszałkowskiego o remont przejazdu.

Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta potwierdza, że informacja o pilnej potrzebie wyremontowania drogi dojazdowej i parkingu przy delegaturze urzędu, została już dawno wysłana do Urzędu Marszałkowskiego.

- Ale skierujemy jeszcze jeden monit pisemny - mówi Somerlik.
Minęły miesiące, ale nic się nie zmieniło. - Jeszcze w marcu przeprowadzono pomiar parkingu, ale żadnego remontu nie było - przypomina sobie pan Adam.

Co na to Urząd Marszałkowski w Lublinie? Pytania o fatalny stan placu i dróg zadaliśmy w środę. Do dziś nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi. Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!