wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"e-Geodezja" sprawdzi ewidencje działek w powiecie

Dodano: 21 sierpnia 2016, 16:04
Autor: (eb)

Powiat bialski przyjrzy się ewidencji gruntów i budynków. Wszystko w ramach projektu „e – Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” do którego w sumie przystępuje 20 powiatów.

Radni powiatowi na ostatniej sesji zgodzili się na udział w projekcie. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków obejmie 218 obrębów w gminach powiatu bialskiego. Do tego powstanie baza danych obiektów topograficznych oraz geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu.- Projekt uporządkuje wiele niezgodności i zaszłości.  Jest bałagan pomiędzy tym co na mapach, a co jest w rzeczywistości. Bo na przykład wiele jest takich sytuacji, że w ewidencji grunt figuruje jako orny, a tak naprawdę  jest tam łąka lub 20-letni las-mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk.

- Będziemy chcieli mocno włączyć w to społeczeństwo. Gdy projekt będzie w trakcie realizacji, będziemy informować i zachęcać, aby mieszkańcy sprawdzili czy wszystko w ich ewidencji się zgadza. Będą sprawdzane również powierzchnie działek- zapowiada starosta. Mieszkańcy nie poniosą przy tym żadnych kosztów. - Jeżeli będą konieczne zmiany, to będą wykonywane z urzędu, to znaczy starostwo będzie występować do wydziału ksiąg wieczystych o zmiany - tłumaczy Filipiuk.  Ostatnie modernizacje ewidencji na terenie powiatu przeprowadzała cztery lata temu gmina Drelów.

Liderem tego projektu jest powiat lubelski. Szacuje się że jego realizacja na terenie powiatu bialskiego będzie kosztować ponad 14 mln zł. Wkład własny to 20 proc., reszta to środki unijne. "E-geodezja" ma być gotowa do końca 2018 roku. Projekt ma usprawnić korzystanie z zasobów geodezyjnych. Samorządy w ten sposób ujednolicą system, opracują  numeryczne bazy danych, w tym mapy.

Czytaj więcej o: e-Geodezja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2016 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy to znaczy, że tereny na obszarze miasta Biała Podlaska też, czy nie?
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2016 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znów będą kraść? czyt
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!