czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Europejskie warunki leczenia

Dodano: 28 listopada 2001, 18:03

Wprowadzenie systemu "rooming in” polegającego na przeniesieniu noworodków do sali, w której przebywają ich matki i oddzielenie pacjentów przebywających na detoksykacji od chorych psychiatrycznie to zmiany, z których mogą korzystać pacjenci odkąd w łukowskim szpitalu otwarto cztery nowe oddziały.

Nie ma tam już dotychczasowych oddziałów położniczego i noworodkowego, teraz świeżo upieczone matki i ich maleństwa są razem na jednym oddziale. - Wymieniono na nim wszystko. Okna, meble, łóżka szpitalne, starą aparaturę na nowoczesną, remontu doczekały się też ściany i podłogi - mówi wicedyrektor szpitala Władysław Kobielski. - Nie zatracacie instynktu podtrzymania gatunku. Dbacie o aktywność prokreacyjną, bo liczba porodów w tym szpitalu przekracza tu 1200 rocznie a nowy oddział dla noworodków świadczy o tym, że w Łukowie dbają też o najmłodszych. Cieszyłbym się, gdyby w innych szpitalach w województwie było więcej takich uroczystości - podkreślił prof. Janusz Oleszczuk, konsultant wojewódzki do spraw ginekologii, uczestniczący w oficjalnym przekazaniu do użytku nowych oddziałów.
Polepszyły się też warunki pacjentów przyjmowanych na detoksykację, gdzie prowadzone jest leczenie odwykowe. Wcześniej ten oddział mieścił się razem z psychiatrycznym. Aby oddzielić pacjentów otwarto dla nich osobne pomieszczenia. Wszystko oprócz starych łóżek pachnie tam jeszcze czystością i świeżością. Zdaniem W. Kobielskiego warunki opieki pacjentów na tym oddziale są na europejskim poziomie - jednego pacjenta obsługują aż dwie pielęgniarki.
Goście, których zaproszono na otwarcie - m.in. marszałek województwa lubelskiego Zbigniew Hunek i poseł Arkadiusz Kasznia - podkreślali, jak ważny jest fakt, że w okresie panującej recesji gospodarczej szpital stać jeszcze na remonty i zakupy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24