niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Europejskie warunki leczenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2001, 18:03

Wprowadzenie systemu "rooming in” polegającego na przeniesieniu noworodków do sali, w której przebywają ich matki i oddzielenie pacjentów przebywających na detoksykacji od chorych psychiatrycznie to zmiany, z których mogą korzystać pacjenci odkąd w łukowskim szpitalu otwarto cztery nowe oddziały.

Nie ma tam już dotychczasowych oddziałów położniczego i noworodkowego, teraz świeżo upieczone matki i ich maleństwa są razem na jednym oddziale. - Wymieniono na nim wszystko. Okna, meble, łóżka szpitalne, starą aparaturę na nowoczesną, remontu doczekały się też ściany i podłogi - mówi wicedyrektor szpitala Władysław Kobielski. - Nie zatracacie instynktu podtrzymania gatunku. Dbacie o aktywność prokreacyjną, bo liczba porodów w tym szpitalu przekracza tu 1200 rocznie a nowy oddział dla noworodków świadczy o tym, że w Łukowie dbają też o najmłodszych. Cieszyłbym się, gdyby w innych szpitalach w województwie było więcej takich uroczystości - podkreślił prof. Janusz Oleszczuk, konsultant wojewódzki do spraw ginekologii, uczestniczący w oficjalnym przekazaniu do użytku nowych oddziałów.
Polepszyły się też warunki pacjentów przyjmowanych na detoksykację, gdzie prowadzone jest leczenie odwykowe. Wcześniej ten oddział mieścił się razem z psychiatrycznym. Aby oddzielić pacjentów otwarto dla nich osobne pomieszczenia. Wszystko oprócz starych łóżek pachnie tam jeszcze czystością i świeżością. Zdaniem W. Kobielskiego warunki opieki pacjentów na tym oddziale są na europejskim poziomie - jednego pacjenta obsługują aż dwie pielęgniarki.
Goście, których zaproszono na otwarcie - m.in. marszałek województwa lubelskiego Zbigniew Hunek i poseł Arkadiusz Kasznia - podkreślali, jak ważny jest fakt, że w okresie panującej recesji gospodarczej szpital stać jeszcze na remonty i zakupy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!