czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Fachowcy z Brzeskiej": Pieniądze dla szkoły, staże dla uczniów

Dodano: 19 kwietnia 2017, 18:12
Autor: Ewelina Burda

 Daniel Sikona dyrektor ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej. Szkoła realizuje projekt Fachowcy z Brzeskiej/ fot. EB
Daniel Sikona dyrektor ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej. Szkoła realizuje projekt Fachowcy z Brzeskiej/ fot. EB

Za blisko 3,5 mln zł "Fachowcy z Brzeskiej" będą mieli nowe wyposażanie w swoich warsztatach, pójdą też na staże. Szkoła dostała na ten cel dużą unijną dotację.

„Fachowcy z Brzeskiej” to właśnie nazwa projektu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, który dostał 3,2 mln zł unijnego dofinansowania.

– Dzięki temu 186 naszych uczniów będzie mogło skorzystać ze staży u pracodawców z różnych branż – mówi dyrektor Daniel Sikona.

A mowa głównie o uczniach technikum, które oferuje 12 profili kształcenia. Oprócz tego placówka będzie mogła wyposażyć swoje pracownie i warsztaty. – To specjalistyczne urządzenia i bardzo nowoczesne. Na przykład do odnawialnych źródeł energii, mechatroniki czy do cyfrowych procesów graficznych – wymienia dyrektor. Powstanie na przykład nowa pracownia motocyklowa.

– Do tego szkolenia dla nauczycieli i dodatkowe kursy, np. spawania czy do uprawnień elektrycznych dla uczniów – dodaje Sikona.

Do tej pory szkoła tak dużej dotacji jeszcze nie dostała. – Chcemy z tych projektów korzystać, bo przez ostatnie 2 lata urząd marszałkowski ich nie ogłaszał. W sumie w ciągu najbliższych lat do bialskich szkół trafi ok. 6 mln zł – zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk.

– W którą stronę będziemy szli w kształceniu młodzieży, w jakich konkretnych zawodach? Mamy na rynku pracy nisze np. jeżeli chodzi o przemysł metalurgiczny czy branże meblarką oraz stolarską. Czy dostosujemy się do potrzeb rynku pracy? – dopytuje Wojciech Sosnowski (PO), wiceprzewodniczący rady miasta. – Specyfika pisania projektów polega na tym że musimy zagwarantować trwałość i ciągłość i nie możemy opierać się na zawodach których nie mamy. Aplikujemy o wyposażenie, które będzie wykorzystywane w szkole – tłumaczy Sikona.

Projekt „Fachowcy z Brzeskiej” potrwa do września 2019 roku.

Czytaj więcej o: szkoła Biała Podlaska edukacja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No proszę chcieć to móc. Gratuluję
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2017 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dyrekcji tak trzymać!
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2017 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję szkole za zaangażowanie na rzecz jej rozwoju.
Rozwiń
Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A szkoły podlegają pod prezydenta jak byś nie wiedział, Czas najwyższy nauczyć się i dawać i brać nie można tylko brać. Korona z głowy nie spadnie nawet dyrektorowi jak napisze taki wniosek. Czasy takie sobie wywalczyliśmy
Rozwiń
Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A zasługa prezydenta w tym żadna !!!!!!!Cała pracę wykonali nauczyciele szkół i dyrektorzy, i to dzięki nim i tylko nim szkoły dostaną te pieniądze !!!!!!Nie wieszaj prezydencie sobie orderów bo znowu będzie to kłamstwo !!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!