Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 lutego 2018 r.
9:16

Firma z chińskim kapitałem zainwestuje w Lubelskiem? Chce kupić olbrzymi teren

Autor: Zdjęcie autora eb
13 23 A A
– Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup tego terenu, to będzie duży zastrzyk finansowy dla miasta, chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk
– Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup tego terenu, to będzie duży zastrzyk finansowy dla miasta, chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk

Olbrzymim areałem w podstrefie ekonomicznej zainteresowana jest firma z chińskim kapitałem. Sprzedaż ma być sfinalizowana do końca marca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do przetargu wystawiono ponad 61 hektarów terenu w Białej Podlaskiej. Jego cena wywoławcza to ponad 32 mln zł. 

Przypomnijmy, że pierwszy inwestor w bialskiej podstrefie już jest. Kilka tygodni temu przetarg na zakup trzech działek o powierzchni 3,4 hektara wygrała bialska firma Edwood, która zamierza zbudować tu nowy zakład produkcji półfabrykatów oraz komponentów meblowych wykonanych z litego drewna. Zatrudni ok. 40 osób.

Ale bialska podstrefa, która jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to 94 hektary, z czego 69 należy do miasta, a reszta to własność Agencji Mienia Wojskowego.

– Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup tego terenu, to będzie duży zastrzyk finansowy dla miasta, chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Wiadomo, że zainteresowana firma korzysta z chińskiego kapitału. – I chce tu zbudować port logistyczny – dodaje Stefaniuk. Prezydent liczy, że inwestor zainteresuje się też dzierżawą lotniska. – Nie możemy tego sprzedać, ale możemy wydzierżawić. Póki co nie czerpiemy z tego podatku, bo to nasza własność, a samo lotnisko mogłoby przynosić 2,5 mln zł podatku – precyzuje.

Za kadencji poprzedniego prezydenta Andrzeja Czapskiego miasto wydzierżawiło teren lotniska spółce Cargo Hub, która została zlikwidowana, a miasto zostało bez zapłaconego podatku. Według wyliczeń Stefaniuka przepadło blisko 10 mln zł.

– Kwestia podatków powinna być uregulowana od razu, a nie odwleczona w czasie – podkreśla prezydent. Przypomnijmy, że lotnisko w Białej Podlaskiej ma dwie drogi startowe, jedne z najdłuższych w Polsce z możliwością pełnej eksploatacji.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 18:41
właśnie kitajce majstrują w białorusi i jest nawet artykuł w tym portalu pod znamiennym tytułam " Budują fabrykę przy granicy z Polską. Zanieczyszczenia trafią do naszego regionu? "" tego nam q-wa życzycie ?
Avatar
hehe / 10 lutego 2018 o 18:29
u siebie kitajce mają stan klęski ,smog syfi przez miesiące ,to postanowiły żółte że teraz Polska ,miłego duszenia się w  gó.nie durnie,już jest wiadomo,że skarbem jest czyste powietrze gleba i woda ! wypier..ć z tym syfem ,do tej pory jakoś żyjemy i pożyjemy bez nich dalej ,może biedniej? ale zdrowo,pieniądze to nie wszystko jak przyjdzie zdychać na raka
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:52
Jasne za PO i PSL polske wschodnia były w d.... jak teraz coś robi PIS to zle ? Co za ludzie !
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:04
Jak sie dowiedza co to pis to zrezygnuja.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 14:02
Pod Lubartowem jest już chińska miejscowość wan dzin /wandzin/
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 08:28
undefined napisał:
Gdzie Biała Podlaska a gdzie Pomorze.
 W Lubelskim koło Brześcia, kiedyś żartowano woj. kołobrzeskie a Kołobrzeg na Pomorzu i wszystko pasuje.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 18:38
Gdzie Biała Podlaska a gdzie Pomorze.
Avatar
Ja / 7 lutego 2018 o 22:07
To nie teren rolniczy, a strefa.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 20:20
Do Bialczanin jesteś typowy .
Avatar
bialczanin / 7 lutego 2018 o 20:09
Taaa i bedzie kolejne Sanfransisko. Z tamntego g.... wyszlo to i z tego g..... bedzie!!
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 18:41
właśnie kitajce majstrują w białorusi i jest nawet artykuł w tym portalu pod znamiennym tytułam " Budują fabrykę przy granicy z Polską. Zanieczyszczenia trafią do naszego regionu? "" tego nam q-wa życzycie ?
Avatar
hehe / 10 lutego 2018 o 18:29
u siebie kitajce mają stan klęski ,smog syfi przez miesiące ,to postanowiły żółte że teraz Polska ,miłego duszenia się w  gó.nie durnie,już jest wiadomo,że skarbem jest czyste powietrze gleba i woda ! wypier..ć z tym syfem ,do tej pory jakoś żyjemy i pożyjemy bez nich dalej ,może biedniej? ale zdrowo,pieniądze to nie wszystko jak przyjdzie zdychać na raka
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:52
Jasne za PO i PSL polske wschodnia były w d.... jak teraz coś robi PIS to zle ? Co za ludzie !
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:04
Jak sie dowiedza co to pis to zrezygnuja.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 14:02
Pod Lubartowem jest już chińska miejscowość wan dzin /wandzin/
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 08:28
undefined napisał:
Gdzie Biała Podlaska a gdzie Pomorze.
 W Lubelskim koło Brześcia, kiedyś żartowano woj. kołobrzeskie a Kołobrzeg na Pomorzu i wszystko pasuje.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 18:38
Gdzie Biała Podlaska a gdzie Pomorze.
Avatar
Ja / 7 lutego 2018 o 22:07
To nie teren rolniczy, a strefa.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 20:20
Do Bialczanin jesteś typowy .
Avatar
bialczanin / 7 lutego 2018 o 20:09
Taaa i bedzie kolejne Sanfransisko. Z tamntego g.... wyszlo to i z tego g..... bedzie!!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 38 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 230 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!