niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Parczew w niedalekiej przyszłości wzbogaci się o gaz ziemny z Białorusi. Nitka wiodąca do Puław zaopatrzy to miasto. Przez teren parczewskiej gminy będzie przebiegać rurociąg o długości prawie 10 kilometrów.

Prowadzimy zaawansowane rozmowy, jesteśmy na etapie projektowania i uzgodnień projektu, ponieważ decyzja o lokalizacji rurociągu została już wydana - mówi burmistrz Stanisław Mroczek .
Wykonawcą rurociągu będzie lubelska spółka HEAT, która specjalizuje się w realizacjach tego rodzaju przedsięwzięć. Urząd miejski liczy, że dzięki nowej inwestycji na terenie miasta powstaną nowe miejsca pracy. Pracownicy parczewskiego magistratu przystąpili już do rozmów z właścicielami działek, przez, które będzie przebiegał gazociąg. Projekt przewiduje, iż na terenie Parczewa będą znajdować się dwie stacje redukcyjne. Pierwsza ma zostać umiejscowiona przy trasie Parczew-Międzyrzec Podlaski i będzie zasilać wschodnią część miasta. Druga natomiast ma zostać wybudowana w bezpośredniej bliskości linii kolejowej Parczew-Lublin. Jej głównym zadaniem będzie zasilanie zachodniej części grodu nad Piwonią.
- Bardzo zależy nam, aby jak najszybciej rozpoczęła się budowa i jako pierwsza gaz otrzymała Huta Szkła w Parczewie. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty produkcji w tym dużym przedsiębiorstwie. Jeżeli gaz popłynie, władze huty złożyły zapewnienie, iż zakład stworzy 150 nowych miejsc pracy - dodaje burmistrz.
Trwają również rozmowy w sprawie powstania zakładu gazowniczego w Parczewie, który będzie obsługiwał funkcjonowanie rurociągu wysokiego ciśnienia oraz dalszą jego rozbudowę na terenie miasta. Podczas ostatniej wizyty przedstawicieli spółki HEAT w Parczewie rozmawiano o odkupieniu odpowiedniego budynku wraz z placem od Urzędu Miasta. Przewiduje się, że nawet 50 osób będzie mogło pracować w nowym zakładzie.
Władze miejskie uważają, że wszelkie prace przygotowawcze związane z pozyskaniem gruntów oraz wykonaniem niezbędnej dokumentacji zostaną zakończone wraz z końcem bieżącego roku. Natomiast, jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą i tegoroczna zima będzie w miarę łaskawa to budowa gazociągu będzie mogła rozpocząć się już w pierwszym kwartale przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!