sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Giełda samochodowa w Białej Podlaskiej reaktywowana

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Giełda samochodowa w Białej Podlaskiej (Marek Pietrzela)
Giełda samochodowa w Białej Podlaskiej (Marek Pietrzela)

Na targowisku miejskim przy al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej została uruchomiona giełda samochodowa. Istniejąca wcześniej w innym rejonie miasta przestała działać wiele lat temu.

Obecna giełda samochodowa funkcjonuje w niedziele w godzinach 6-15. Największy ruch panuje tu jednak w godz. 9-11. Ostatnio wprowadzona została tam opłata 10 zł od samochodu.

Mieczysław Ruta, prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej, który prowadzi bialskie targowisko, mówi, że w niedziele zazwyczaj przybywa tam po kilkadziesiąt pojazdów.

– Są już pierwsze transakcje. Dla mieszkańców Białej Podlaskiej i okolicznych miejscowości jest to duże ułatwienie, gdyż nie muszą już jechać na odległe giełdy w Lublinie i Siedlcach. Kiedy Rada Miasta wyraziła zgodę na handel w niedzielę na targowisku przy al. Tysiąclecia, postanowiliśmy wykorzystać jeden z parkingów bazarowych na giełdę. Nie mogą tam jednak wjeżdżać pojazdy o ciężarze powyżej 3,5 tony, aby nie niszczyć nawierzchni – wyjaśnia prezes Ruta.

Dziś, w dniu wyborów, na giełdzie było niewiele samochodów. Po godz. 10 oferowano tylko kilkanaście. Brakowało też klientów. Jeden z mężczyzn oferujących pojazd cieszył się, że kilka osób zatrzymało się przy jego samochodzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!