poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Gimnastyka pod dachem

Dodano: 25 kwietnia 2002, 17:43
Autor: (KK)

Najbliższa sobota stanie się zapewne wielkim świętem uczniów w Wohyniu. W tym dniu przekazana zostanie im oficjalnie do użytku hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Budowa jej wraz z wyposażeniem kosztowała około 1,5 miliona złotych.

Przez wiele lat uczniowie wohyńskiej placówki oświatowej lekcje wychowania fizycznego mieli w prowizorycznej sali gimnastycznej, wykonanej z dwóch sal lekcyjnych. Budowę nowoczesnego obiektu o długości 36 i szerokości 18 metrów, rozpoczęto jesienią 1999 r. Teraz spełniły się wreszcie długoletnie marzenia o nowoczesnej hali na miarę współczesnych wymagań. Poprawiły się także warunki nauczania, gdyż kilka pomieszczeń zaplecza hali, wykorzystywanych jest na sale lekcyjne
- Prawie 90 procent niezbędnych na budowę pieniędzy pochodziło z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu - informuje Stanisław Jóżwik, wójt Wohynia. - Z własnego budżetu na ten cel udało nam się wyasygnować tylko 200 tysięcy złotych. W krótkim okresie, samorząd sam nie byłby w stanie zrealizować tej inwestycji. Naszym celem jest połączenie łącznikiem hali z obiektem głównym. Obecnie do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wohyniu uczęszcza łącznie około 520 dzieci. Obok nich z hali będą mogli korzystać sportowcy miejscowego klubu sportowego "Wohynianka".
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24