piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Gmina Drelów: Co czwarta rodzina dostanie komputer. Za darmo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2013, 19:30
Autor: (IZI)

Komputery trafią do gminy Drelów w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w wojewó
Komputery trafią do gminy Drelów w ramach projektu \"Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w wojewó

303 komputery z opłaconym dostępem do Internetu trafia do mieszkańców gminy Drelów. Nabór wniosków powinien się rozpocząć w połowie lutego.

Mieszkańcy gminy otrzymają pełne zestawy komputerowe. Za dostęp do Internetu nie będą musieli płacić przez 26 miesięcy. Przejdą również szkolenia z zakresu podstawowej obsługi komputera.

– Projekt zakłada też, że po pięciu latach sprzęt zostanie odnowiony, czyli wymieniony będzie system operacyjny i oprogramowanie – mówi Piotr Kazimierski, wójt gminy Drelów.

W gminie jest ok. 1200 gospodarstw, więc komputer trafi średnio do co czwartego domu. Ale o tym, kto dostanie sprzęt, nie zadecyduje przypadek. Z projektu skorzystają oczywiście tylko ci, którzy teraz nie mają komputera i dostępu do Internetu. Poza tym, będą to przede wszystkim uboższe rodziny, które korzystają z różnych form pomocy społecznej.

– Cieszę się, że przekonałem do tego projektu radnych. Cześć z nich miała wątpliwości. Mówili, że w tej grupie przeważają osoby niezaradne życiowo lub takie, którym tak jest po prostu wygodniej – mówi Kazimierski. – Na pewno trafiają się takie osoby, ale nie możemy z tego powodu przekreślać wszystkich.

Komputery trafią do gminy Drelów w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim”. Mieszkańcy otrzymają je we wrześniu. Cały projekt jest warty ok. 2 mln zł. Gmina z własnego budżetu ma wydać tylko 270 tys. zł. Pozostałe koszty pokryje dofinansowanie.

Informacji na temat składania wniosków udzielają pracownicy Urzędu Gminy, również telefonicznie (83 372 32 21).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!