wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Gminny odwet oświatowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2002, 16:07

Chociaż przed kilkoma miesiącami wojewoda lubelski uchylił uchwałę Zarządu Gminy w Międzyrzecu Podlaskim w sprawie zwolnienia Leszka Nowosielskiego ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudnikach to jednak międzyrzecki wójt Roman Michaluk postawił na swoim.

8 sierpnia po ponownej uchwale Zarządu Gminy L. Nowosielski przestał być dyrektorem rudnickiej szkoły. Wyraził na to zgodę kurator oświaty.
Oburzona część rodziców grozi protestem. Małgorzata Paczuska, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Rudnikach skierowała do kuratora oświaty Waldemara Godlewskiego pismo apelując w imieniu rozgoryczonych o cofnięcie decyzji kuratoryjnej. Przypomniała, że od maja rodzice nie doczekali się odpowiedzi na petycję popartą przez kilkaset osób.
- Wobec takiej postawy kuratorium i nieliczenia się z naszymi argumentami jesteśmy zmuszeni do wystąpienia z bardziej ostrymi formami protestu - podkreśla Małgorzata Paczuska. Występująca w imieniu kuratora Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej Delegatury Kuratorium Oświaty mówi: - Uważamy, że najlepszym wyjściem była zmiana dyrektora, który wszedł w konflikt z wójtem. Istniał też spór między dyrektorem, nauczycielami oraz rodzicami. Na terenie szkoły powinno się uczyć i wychowywać, a nie wyciągać sprawy osobiste - zaznacza J. Droździel.
Wójt międzyrzecki powiedział nam, że 4 września zostanie rozstrzygnięty konkurs na dyrektora SP w Rudnikach. - Już dawno czekało wotum nieufności ze strony Rady Pedagogicznej wobec pana Nowosielskiego. Musi on zrozumieć, że w Rudnikach nikt go nie chce, podobnie podchodzą do niego nauczyciele i Zarząd Gminy. Otrzymał propozycję przeniesienia do gimnazjum w Jelnicy - mówi R. Michaluk.
L. Nowosielski odmówił wypowiedzi, gdyż obawia się konsekwencji dla siebie i rodziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!