wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kiedy będą drożaly przejazdy autobusami MZK pasażerom pozostaną taksówki, albo ... rowery
Kiedy będą drożaly przejazdy autobusami MZK pasażerom pozostaną taksówki, albo ... rowery

Wkrótce Rada Miejska Białej Podlaskiej ma podjąć uchwałę o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej. Normalny bilet będzie kosztować 1,80 zł.

W uzasadnieniu Henryk Chmiel, bialski wiceprezydent, zauważył, iż od podwyżki w 2001 roku nastąpił znaczny wzrost kosztów działalności. Przyczyniło się to do spadku rentowności MZK. Spada liczba przewożonych pasażerów. W minionym roku autobusy MZK po ograniczeniu liczby kursów przejechały łącznie 1,48 mln km, czyli o 345 tysięcy mniej, niż w 2000 roku. Przewiozły 5,55 miliona pasażerów, to jest aż o 345 tysięcy mniej, niż w poprzednim roku. MZK zanotował 80 procent planowanych przychodów. Przeprowadzona restrukturyzacja i zmniejszenie zatrudnienia o 12,2 proc, zmniejszenie linii komunikacyjnych, nie zapobiegły rezygnacji bialczan z korzystania z usług MZK. Konieczne było, zdaniem władz miejskich, wystąpienie o podwyżki. - Kiedy przejazd do środka miasta taksówką kosztuje 5 zł wygodniej jest jechać nią i nie znosić dokuczliwych zapachów pijanych pasażerów - mówi jedna z pasażerek Małgorzata Nikolska. Jan Harasimiuk, dyrektor MZK, przyznaje, że "szok” spowodowany podwyżką przyniesie zmniejszenie liczby pasażerów. Na wakacje zostanie zawieszonych wiele linii.
H. Chmiel informuje, że rozważane jest przekazanie mniej rentownej linii firmie prywatnej. Niestety, nie doszło do sprywatyzowania komunikacji. Na ogłoszony przetarg wpłynęła tylko jednak oferta.
Wiceprezydent przyznaje, że wiele do życzenia pozostawia rozkład jazdy MZK, mało elastyczny, nie dostosowany do życzeń pasażerów i zwiększenia efektywności wpływów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!