poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Gotowi na śnieżyce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2002, 18:16

Imponująco wyglądały wczoraj przejeżdżające przez pl. Wolności w Białej Podlaskiej pługi odśnieżając
Imponująco wyglądały wczoraj przejeżdżające przez pl. Wolności w Białej Podlaskiej pługi odśnieżając

Choć wczoraj na Podlasiu śnieg sypał od rana, a pada od soboty, podlascy zarządcy dróg twierdzą, że zima im nie straszna. Na razie opady nie są zbyt intensywne i paraliżu drogowego nie ma, ale to dopiero początek zimy.

- Pieniądze na odśnieżanie muszą po prostu być i już. Nie możemy pozwolić, aby w kasie zabrakło funduszy na walkę ze skutkami śnieżnej nawałnicy, jeśli taka nadejdzie - tłumaczy Stanisław Sokół, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie. Łukowski ZDP do zimowego utrzymania 540 km dróg dysponuje 9 pługami ciężkimi, 2 spychaczami, równiarką, wirnikiem oraz piaskarką. W dwóch obwodach drogowych znajduje się 200 ton mieszanki piaskowo-solnej.
Na blisko 300 km dróg piątego i szóstego standardu utrzymania w powiecie parczewskim wyjedzie 11 pługów, 4 piaskarki, spycharka oraz równiarka. - Z uwagi na to, że zeszłoroczna zima była bardzo ciężka dokonaliśmy pewnych przesunięć finansowych. Zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z niektórych robót, np. ścinki poboczy, na rzecz odśnieżania - mówi Roman Kopeć, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Parczewie. Na drogi w tym powiecie trafi około 900 ton mieszanki.
W powiecie łosickim walczyć z zimą ma 5 pługów, 2 piaskarki, spycharki, ciągniki z rozrzutnikami oraz ładowarki i równiarka.
- Dysponujemy 280 tonami mieszanki piaskowo-solnej. Jesteśmy zaopatrzeni również w 320 ton piasku i 80 ton soli. Na utrzymanie zadowalających warunków na 310 km szlaków zużyjemy łącznie prawie 700 ton mieszanki - zapewnia Marian Paluszkiewicz, dyrektor ZDP w Łosicach.
W powiecie bialskim na zimowe utrzymanie szlaków komunikacyjnych z 230 tys. zł przewidzianych na ten rok pozostało jedynie około 40 tysięcy. Przygotowano 1300 ton mieszanki solno-piaskowej, która zostanie rozsypana na ponad 870 km dróg.
W czterech obwodach drogowych do dyspozycji jest kilkanaście pługów, piaskarek oraz spycharek. Mieszkańcy powiatu, według przewidywań Krystyny Beń, dyrektora ZDP, tej zimy nie powinni bardzo obawiać się opadów. Mimo uszczuplonych funduszy stan dróg ma być monitorowany przez całą dobę.
Jak zapewnia Jan Waszczuk, zastępca kierownika Rejonu Dróg Krajowych w Międzyrzecu Podlaskim, 110 km szlaków będzie cały czas przejezdne. - Przygotowaliśmy 1700 ton soli drogowej, 400 ton mieszanki żużlowo-solnej oraz ponad 30 ton chlorku wapnia. Dysponujemy 4 solarkami, 10 pługami średnimi oraz dwoma równiarkami. Na wypadek klęski żywiołowej możemy uruchomić dodatkowo kilkanaście innych pojazdów -wyjaśnia Jan Waszczuk.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!