Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

17 czerwca 2016 r.
10:22

Granica dziurawa jak sito? Izba Celna: Przejścia są pod pełną kontrolą

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 10 A A
Protest celników przed Izbą Celną w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda / archiwum)
Protest celników przed Izbą Celną w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda / archiwum)

Celnik z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku zaalarmował nas, że w związku z brakiem kadry, kierownictwo jego oddziału „poleciło podległym funkcjonariuszom, w celu rozładowania kolejki, w szczególności w kierunku przywozowym do Polski, odstąpić od kontroli pojazdów”.

– Oznacza to, że żaden z pojazdów przekraczających granicę nie jest kontrolowany, a wyłącznie rejestrowany w systemie. W pojazdach tych mogą znajdować się nie tylko wyroby akcyzowe, ale także inne, np. broń. To wpływa na powstanie zagrożenia bezpieczeństwa naszego kraju, w tym także narusza istotnie interesy ekonomiczne państwa – pisze celnik.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mollyrq18 / 18 czerwca 2016 o 01:09
started up to date web predict ***single.dating.eblog.space/?gain.mckenzie free online chat with girls ukraine single dating glasgow adult dating uk dating website free nigerian online dating sites
Avatar
Czytelnik / 17 czerwca 2016 o 22:43
***s://***youtube.com/watch?v=a9vbn2amejk
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 13:05
Już 2000 lat temu Wiedziano, że z TĄ GRUPĄ Ludzi będą PROBLEMY !
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 12:38
Ale masz chłopie poniżej problem, siadaj za kółko i jedź zarabiać za kurs 2-3 tysiące :D Siejesz ferment nie wiadomo po co.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 12:24
Ta decyzja to chyba proforma bo to że celnicy tylko rejestrują pojazdy w systemie to nic nowego zawsze tak robią to ich standardowe zajęcie. W dorohusku jest może kilku celników na pasach no i oddział czarnych co cokolwiek sprawdzają, reszta to przychodzi do pracy za kare i próbują przetrwać 12h tak jak by byli w niej za kare,ale nie ma co się dziwić skoro każdy przemytnik się śmieje z systemu kar za przemyt. każdy by bardzo dobrze pracował gdyby wiedział że ma za sobą sady,które umarzają sprawy za przemyt skierowane do sadu. przemytnicy się smieją z celników bo wiedza że są prawie bezkarni,bo jak to możliwe że nie można tego zwalczyć ani groźbą ani wyrokiem sądowym. może NIK w końcu zbada jak to możliwe że sady uniewinniają przemytników,którzy chodzą po mieście i sie śmieją z organów ścigania państwa. od czego są urzędy skarbowe chyba tylko od ścigania uczciwych ludzi,którzy składają zeznania bo tych co żyją z przemytu jeszcze nikomu urząd skarbowy nie zabrał samochodu czy domu. wystarczy przejechać się po miastach polski wschodniej a kiedyś i zachodniej gdzie połowa domów ludzie wybudowali za pieniądze z przemytu i tego nikogo to nie interesuje. lepiej zbadać zeznanie tego co je składa a nie tego co tego nie zrobił tak jest polityka skarbowa w Polsce i czego wymagać tu od celników, policjantów. Ludzie uczciwie pracują za 2-3tyś i chronią interesów państwa a taki przemytas ma 2-3 tys za kurs a jak zrobi rzut przez Bug to ma na czysto kilkaset tysięcy i jeszcze jest bezkarny,o czym tu mowaaaa
Ta decyzja to chyba proforma bo to że celnicy tylko rejestrują pojazdy w systemie to nic nowego zawsze tak robią to ich standardowe zajęcie. W dorohusku jest może kilku celników na pasach no i oddział czarnych co cokolwiek sprawdzają, reszta to przychodzi do pracy za kare i próbują przetrwać 12h tak jak by byli w niej za kare,ale nie ma co się dziwić skoro każdy przemytnik się śmieje z systemu kar za przemyt. każdy by bardzo dobrze pracował gdyby wiedział że ma za sobą sady,które umarzają sprawy za przemyt skierowane do sadu. przemytnicy si... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 11:20
czy ABW i prokurator już jada na przejąca graniczne ?, czy EU oraz NATO poinformowano o zaistniałym zagrożeniu. Czy winni już siedzą na dołku ? Ludzie to jest wschód tam jest wszystko - broń materiały niebezpieczna a tu takie cuda wyprawiają.
Avatar
ha ha / 17 czerwca 2016 o 11:12
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ta, a wczoraj czytałem jak to Ukraińcy na Wołyniu znaleźli samolot bez oznaczeń służący do przerzucania kontrabandy do Polski...
- jeden samolocik znaleźli, a sto przepuścili. Pojedźcie do miasteczek i większych miejscowości przygranicznych. Hrubieszów, Tomaszów, Dołhobyczów (przejście graniczne)- przemyt kwitnie. Gdzie jest Policja, Straż Graniczna, Służba Celna ? Wszyscy oślepli czy co ??? Tam jest po prostu dziki wschód. Przemytnikom nikt problemów nie robi. Mimo że wszyscy wiedzą gdzie przemytnicy handlują trefnym towarem to i tak Policji tam nie uświadczycie a ile by na mandatach zarobił skarb państwa ? - sporo....i niech nikt nie bredzi, że Polska to państwo prawa bo panuje tam dzikie bezprawie. Jakoś Pis nie zmienił w tym względzie niczego na lepiej.
- jeden samolocik znaleźli, a sto przepuścili. Pojedźcie do miasteczek i większych miejscowości przygranicznych. Hrubieszów, Tomaszów, Dołhobyczów (przejście graniczne)- przemyt kwitnie. Gdzie jest Policja, Straż Graniczna, Służba Celna ? Wszyscy oślepli czy co ??? Tam jest po prostu dziki wschód. Przemytnikom nikt problemów nie robi. Mimo że wszyscy wiedzą gdzie przemytnicy handlują trefnym towarem to i tak Policji tam nie uświadczycie a ile by na mandatach zarobił skarb państwa ? - sporo....i niech nikt nie bredzi, że Polska... rozwiń
Avatar
Kulfon Maniek / 17 czerwca 2016 o 11:09
a ja tam sprzedaję kolegów którzy razem ze mną jeżdźą po fajkę na białoruś i dzięki temu mam luzy na granicy .
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 10:52
Ta, a wczoraj czytałem jak to Ukraińcy na Wołyniu znaleźli samolot bez oznaczeń służący do przerzucania kontrabandy do Polski...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 10:27
ZAPRASZAM wszystkich a szczególnie Policję i Straż Miejską na ulicę Popiełuszki w Lublinie - przy sklepie "Groszek",nieopodal szkoły,przystanku MPK i kościoła jest przez cały rok od samego rana organizowana FAN-ZONA. Codziennie trwa zabawa ze śpiewami-zwanymi przez mieszkańców okolicy "darciem mordy", i picie taniego alkoholu. Organizatorem codziennych imprez są miejscowi " bezrobotni" /od lat ci sami/. Poznasz ich po sinych nosach i bełkotliwej mowie oraz tym-że zaczępią cię słowami-"Kierowniku,daj 50 groszy". Zapraszam też członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bo tutejszy sklep Groszek sprzedaje w jednej kolejce lody dzieciom i tanie wino pijanym.
ZAPRASZAM wszystkich a szczególnie Policję i Straż Miejską na ulicę Popiełuszki w Lublinie - przy sklepie "Groszek",nieopodal szkoły,przystanku MPK i kościoła jest przez cały rok od samego rana organizowana FAN-ZONA. Codziennie trwa zabawa ze śpiewami-zwanymi przez mieszkańców okolicy "darciem mordy", i picie taniego alkoholu. Organizatorem codziennych imprez są miejscowi " bezrobotni" /od lat ci sami/. Poznasz ich po sinych nosach i bełkotliwej mowie oraz tym-że zaczępią cię słowami-"Kierowniku,daj 50 gros... rozwiń
Avatar
mollyrq18 / 18 czerwca 2016 o 01:09
started up to date web predict ***single.dating.eblog.space/?gain.mckenzie free online chat with girls ukraine single dating glasgow adult dating uk dating website free nigerian online dating sites
Avatar
Czytelnik / 17 czerwca 2016 o 22:43
***s://***youtube.com/watch?v=a9vbn2amejk
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 13:05
Już 2000 lat temu Wiedziano, że z TĄ GRUPĄ Ludzi będą PROBLEMY !
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 12:38
Ale masz chłopie poniżej problem, siadaj za kółko i jedź zarabiać za kurs 2-3 tysiące :D Siejesz ferment nie wiadomo po co.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 12:24
Ta decyzja to chyba proforma bo to że celnicy tylko rejestrują pojazdy w systemie to nic nowego zawsze tak robią to ich standardowe zajęcie. W dorohusku jest może kilku celników na pasach no i oddział czarnych co cokolwiek sprawdzają, reszta to przychodzi do pracy za kare i próbują przetrwać 12h tak jak by byli w niej za kare,ale nie ma co się dziwić skoro każdy przemytnik się śmieje z systemu kar za przemyt. każdy by bardzo dobrze pracował gdyby wiedział że ma za sobą sady,które umarzają sprawy za przemyt skierowane do sadu. przemytnicy się smieją z celników bo wiedza że są prawie bezkarni,bo jak to możliwe że nie można tego zwalczyć ani groźbą ani wyrokiem sądowym. może NIK w końcu zbada jak to możliwe że sady uniewinniają przemytników,którzy chodzą po mieście i sie śmieją z organów ścigania państwa. od czego są urzędy skarbowe chyba tylko od ścigania uczciwych ludzi,którzy składają zeznania bo tych co żyją z przemytu jeszcze nikomu urząd skarbowy nie zabrał samochodu czy domu. wystarczy przejechać się po miastach polski wschodniej a kiedyś i zachodniej gdzie połowa domów ludzie wybudowali za pieniądze z przemytu i tego nikogo to nie interesuje. lepiej zbadać zeznanie tego co je składa a nie tego co tego nie zrobił tak jest polityka skarbowa w Polsce i czego wymagać tu od celników, policjantów. Ludzie uczciwie pracują za 2-3tyś i chronią interesów państwa a taki przemytas ma 2-3 tys za kurs a jak zrobi rzut przez Bug to ma na czysto kilkaset tysięcy i jeszcze jest bezkarny,o czym tu mowaaaa
Ta decyzja to chyba proforma bo to że celnicy tylko rejestrują pojazdy w systemie to nic nowego zawsze tak robią to ich standardowe zajęcie. W dorohusku jest może kilku celników na pasach no i oddział czarnych co cokolwiek sprawdzają, reszta to przychodzi do pracy za kare i próbują przetrwać 12h tak jak by byli w niej za kare,ale nie ma co się dziwić skoro każdy przemytnik się śmieje z systemu kar za przemyt. każdy by bardzo dobrze pracował gdyby wiedział że ma za sobą sady,które umarzają sprawy za przemyt skierowane do sadu. przemytnicy si... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 11:20
czy ABW i prokurator już jada na przejąca graniczne ?, czy EU oraz NATO poinformowano o zaistniałym zagrożeniu. Czy winni już siedzą na dołku ? Ludzie to jest wschód tam jest wszystko - broń materiały niebezpieczna a tu takie cuda wyprawiają.
Avatar
ha ha / 17 czerwca 2016 o 11:12
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ta, a wczoraj czytałem jak to Ukraińcy na Wołyniu znaleźli samolot bez oznaczeń służący do przerzucania kontrabandy do Polski...
- jeden samolocik znaleźli, a sto przepuścili. Pojedźcie do miasteczek i większych miejscowości przygranicznych. Hrubieszów, Tomaszów, Dołhobyczów (przejście graniczne)- przemyt kwitnie. Gdzie jest Policja, Straż Graniczna, Służba Celna ? Wszyscy oślepli czy co ??? Tam jest po prostu dziki wschód. Przemytnikom nikt problemów nie robi. Mimo że wszyscy wiedzą gdzie przemytnicy handlują trefnym towarem to i tak Policji tam nie uświadczycie a ile by na mandatach zarobił skarb państwa ? - sporo....i niech nikt nie bredzi, że Polska to państwo prawa bo panuje tam dzikie bezprawie. Jakoś Pis nie zmienił w tym względzie niczego na lepiej.
- jeden samolocik znaleźli, a sto przepuścili. Pojedźcie do miasteczek i większych miejscowości przygranicznych. Hrubieszów, Tomaszów, Dołhobyczów (przejście graniczne)- przemyt kwitnie. Gdzie jest Policja, Straż Graniczna, Służba Celna ? Wszyscy oślepli czy co ??? Tam jest po prostu dziki wschód. Przemytnikom nikt problemów nie robi. Mimo że wszyscy wiedzą gdzie przemytnicy handlują trefnym towarem to i tak Policji tam nie uświadczycie a ile by na mandatach zarobił skarb państwa ? - sporo....i niech nikt nie bredzi, że Polska... rozwiń
Avatar
Kulfon Maniek / 17 czerwca 2016 o 11:09
a ja tam sprzedaję kolegów którzy razem ze mną jeżdźą po fajkę na białoruś i dzięki temu mam luzy na granicy .
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 10:52
Ta, a wczoraj czytałem jak to Ukraińcy na Wołyniu znaleźli samolot bez oznaczeń służący do przerzucania kontrabandy do Polski...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 10:27
ZAPRASZAM wszystkich a szczególnie Policję i Straż Miejską na ulicę Popiełuszki w Lublinie - przy sklepie "Groszek",nieopodal szkoły,przystanku MPK i kościoła jest przez cały rok od samego rana organizowana FAN-ZONA. Codziennie trwa zabawa ze śpiewami-zwanymi przez mieszkańców okolicy "darciem mordy", i picie taniego alkoholu. Organizatorem codziennych imprez są miejscowi " bezrobotni" /od lat ci sami/. Poznasz ich po sinych nosach i bełkotliwej mowie oraz tym-że zaczępią cię słowami-"Kierowniku,daj 50 groszy". Zapraszam też członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bo tutejszy sklep Groszek sprzedaje w jednej kolejce lody dzieciom i tanie wino pijanym.
ZAPRASZAM wszystkich a szczególnie Policję i Straż Miejską na ulicę Popiełuszki w Lublinie - przy sklepie "Groszek",nieopodal szkoły,przystanku MPK i kościoła jest przez cały rok od samego rana organizowana FAN-ZONA. Codziennie trwa zabawa ze śpiewami-zwanymi przez mieszkańców okolicy "darciem mordy", i picie taniego alkoholu. Organizatorem codziennych imprez są miejscowi " bezrobotni" /od lat ci sami/. Poznasz ich po sinych nosach i bełkotliwej mowie oraz tym-że zaczępią cię słowami-"Kierowniku,daj 50 gros... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!