niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Granica łatwiejsza do przekraczania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2003, 14:04

Chociaż pomiędzy władzami państwowymi Polski i Białorusi stosunki nie są najlepsze, to jednak dyrektorzy służb celnych z obu stron Bugu współpracują, aby poprawić jakość i szybkość obsługi podróżnych.

Potwierdziło to w miniony poniedziałek spotkanie w Białej Podlaskiej delegacji białoruskich celników z kierownictwem bialskiej Izby Celnej. Było poświęcone rozszerzeniu wspólnych polsko-białoruskich odpraw na nadbużańskich przejściach granicznych oraz oceny wprowadzania tzw. zielonych ścieżek.
Wiaczesław Osincew, naczelnik Urzędu Celnego Zachodni Bug w Brześciu poinformował nas o modernizowaniu przez Białorusinów obiektów przejść granicznych, co wkrótce może przynieść znaczącą poprawę jakości obsługi kierowców pojazdów przekraczających granicę. Niebawem zostanie oddany do użytku nowy budynek terminala z parkingiem na 300 ciężarówek. Osiem pasów ruchu umożliwi szybszy przejazd i odprawę pojazdów.
W. Osincew powiedział, że Białorusini wzmocnili obsadę etatową Urzędu Celnego w Kozłowiczach umożliwiając tym samym szybszą obsługę tirów. Nastąpiło to, kiedy przez kilka dni rosła kolejka ciężarówek oczekujących nawet po 40 godzin na odprawę przy wyjeździe z Polski. Dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej Piotr Witkowski podkreślił, że przedświąteczne spiętrzenie kolejek zostało szybko rozładowane dzięki dobrej współpracy polsko-białoruskiej. - Kolegom z Białorusi należą się podziękowania za pomoc w rozładowaniu kolejek. Nie mają jednak jeszcze dobrej sytuacji lokalowej, gdyż oczekują na otwarcie terminala - mówi dr Piotr Witkowski.
Oczywiście, jak przystało na koniec roku polscy i białoruscy celnicy, wznieśli toasty za lepszy 2003 rok. Uczynili to po zakończeniu konferencji prasowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!